Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
12.04.2012, 11:30
Виган донесе неизвесност во Премиер лигатаМанчестер јунајтед неочекувано загуби (0:1), па Сити со победата над ВБА (4:0) се доближи на пет бода до лидерот

Водечката екипа и шампион на Англиското фудбалско првенство, Манчестер Јунајтед, синоќа на гостувањето кај Виган доживеа пораз од 1:0, со што сега бодовната разлика во однос на второпласираниот Манчестер Сити е намлена на пет бодови. Стрелец на единствениот гол беше Шоун Мелоуни во 50. минута.

На другите натпревари беа постигнати следниве резултати: Манчестер Сити – Вест Бромвич Албион 4:0, Вулверхемптон – Арсенал 0:3 и Квинс Парк Ренџерс – Свонси 3:0.
Во понеделникот и вторникот беа одиграни и преостанатите натпревари од 33.коло од Премиер лигата: Евертон – Сандерленд 4:0, Њукасл – Болтон 2:0, Тотенехем – Норвич 1:2, Астон Вила – Стоук 1:1, Фулам – Челзи 1:1 и Блекбурн – Ливерпул 2:3.

Табела: Манчестер Јунајтед 79 бодови, Манчестер Сити 74, Арсенал 64, Тотенхем 59, Њукасл 59, Челзи 57 итн.

Статијата е прочитана 444 пати.

Испрати коментарМанчини - Готово е, не може да го стигнеме Јунајтед
Шумахер најбрз на вториот слободен тренинг во Кина
Вилјареал се поблиску до опстанок во Примера
Клупата на Чикаго пресилна за Мајами
Металург со нови договори за седум ракометари
Борусија Дортмунд на чекор до одбрана на титулата
Јувентус се врати на челната позиција во Серија А
Реал Мадрид убедлив против градскиот ривал Атлетико
Звонко Шундовски останува селектор
Втора победа на Бостон над Мајами за 10 дена
Македонија повторно во топ 100
Гвардиола му ја посвети победата на Абидал
Атлетико мисли само на победа против Реал
Одом и Далас ја прекинаа соработката
Надал и Ѓоковиќ ќе играат на „Сантјаго Бернабеу“
Финалето на Купот на 2 мај во Штип
Заврши сезоната за „Филип Втори“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |