Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
10.04.2012, 17:29

Атлетико мисли само на победа против Реал

Напаѓачот на Атлетико, Фалкао, пред вечерашното градско дерби со „кралевите“ пука од самодоверба

Реал Мадрид вечерва му гостува на својот градски ривал Атлетико, каде што играчите на Жозе Мурињо ќе бидат под притисок за освојување три бода, бидејќи Барселона во случај на победа вчера над Гетафе ќе им се доближи на само еден бод.

Но напаѓачот на Атлетико, Фалкао, ќе се потруди неговиот тим да им ги помати сметките на „кралевите“.

„Размислуваме само за победа, не се заморуваме со тоа што би значел поразот за Реал. Сконцентрирани сме на себе и на шансата да ги победиме на нашиот стадион. Мора да останеме смирени“, изјави напаѓачот на Атлетико, 26- годишниот Колумбиец.

Тој редовно забива за „црвено-белите“ сезонава, а се надева дека ќе ја затресе мрежата и против лутите противници.

„Тоа би било посебно чувство, а тие што ги постигнуваат ја пишуваат историјата. ��е надевам дека ќе победиме, а би било феноменално кога би забил“, оптимистички зборуваше Фалкао.

Бившиот играч на Порто ја нагласи и најголемата предност на противникот: „Реал има одлични поединци, кои може да го решат натпреварот, но силни се и како тим. Над се', се истакнува индивидуалниот квалитет на фудбалерите“, кажа колумбискиот репрезентативец, кој сезонава постигна 20 гола и го дели третото место на листата на најдобри стрелци во првенството со Гонзало Игуаин.Статијата е прочитана 773 пати.

Испрати коментарМанчини - Готово е, не може да го стигнеме Јунајтед
Шумахер најбрз на вториот слободен тренинг во Кина
Вилјареал се поблиску до опстанок во Примера
Клупата на Чикаго пресилна за Мајами
Металург со нови договори за седум ракометари
Виган донесе неизвесност во Премиер лигата
Борусија Дортмунд на чекор до одбрана на титулата
Јувентус се врати на челната позиција во Серија А
Реал Мадрид убедлив против градскиот ривал Атлетико
Звонко Шундовски останува селектор
Втора победа на Бостон над Мајами за 10 дена
Македонија повторно во топ 100
Гвардиола му ја посвети победата на Абидал
Одом и Далас ја прекинаа соработката
Надал и Ѓоковиќ ќе играат на „Сантјаго Бернабеу“
Финалето на Купот на 2 мај во Штип
Заврши сезоната за „Филип Втори“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |