Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
12.04.2012, 11:45
Акцијата „Детонатор“ ја здрма и СтругаПолициските службеници заедно со инспектори на Управата за јавни приходи заплениле 34 покер апарати, 2 флипери и една маса за рулет

Полициската акција Детонатор ноќеска го тресеше струшкото подземје. Во претреси извршени во шест објекти во Струга и околината, полициските службеници заедно со инспектори на Управата за јавни приходи заплениле 34 покер апарати, 2 флипери и една маса за рулет. Во акцијата се запленети и други предмети како и документација која укажува на нелегално организирање на игри на среќа.

Покрај Струга, „Детонаторот“ тресел и во околните села Лабуништа и Вевчани, а во акцијата се проверувал и објектот на Дилавер Бојку - Леку.

Претходно, акцијата расчистуваше се криминалот во Кочани, Виница, Крива Паланка, Делчево, Македонска Каменица и Куманово. Паднаа првите луѓе на локалните полициски станици а разрешен беше и командирот на СВР Штип, Ѕвонко Каширски.

Вчера МВР го уапси и командирот на полициската станица во Кочани, а кривична пријава ќе има и за неговиот заменик.

Досега во акцијата „Детонатор“, полицијата во соработка со инспекциските служби заплени околу 900 машини за приредување игри на среќа


Статијата е прочитана 1043 пати.

Испрати коментарРеакции: Брза акција ќе ги смири тензиите
Македонија во шок
Признание од САД за учество на Македонија во мировните мисии
Самарас - Или чиста победа или нови избори
Жител од Црешево меѓу жртвите во синоќешното убиство кај Смилково
(ВИДЕО) Србин се заканува дека ќе ја минира холандската брана
Околу 800 новинари ќе известуваат за судскиот процес против Брејвик
Променливо време со повремен дожд
Министерот Попоски на безбедносен форум во Словачка
Неуспешен обид на Северна Кореја да лансира ракета
Велики петок - ден на жалост во христијанскиот свет
Петкратно убиство кај селото Смилковци
Се самоуби 73 годишен маж во Капиштец
Барање за одземање на имунитетот на Дора Бакојани
Од утре променливо време со врнежи од дожд и грмежи
СДСМ смета дека стопанството е пред целосен колапс
Папуљас до Иванов - Грција сака фер решение за името
Владиниот тим се враќа од Русија со нова инвестиција
Пешевски - Владата ќе процени кога да интервенира во цената на бензините
Расмусен - Повлекувањето од Авганистан постепено до 2014
Скандалозно - Димова против ИПА фондовите во Македонија
Во Сирија стапи во сила прекин на огнот
Потпишана Спогодбата за соработка меѓу царините на Македонија и Азербејџан
Во Белград пронајдена украдената слика на Пол Сезан
Мексико и САД ги потресоа земјотреси
Парламентарните избори во Грција ќе се одржат на 6 мај
Велигденски сообраќаен режимfliperi, 12.04.2012 11:51:41
dva fliperi ??!!?
sam, 12.04.2012 13:40:39
Ova za da nema konkurencia.Zosto ne odite voice naigolemoto mafiasko gnezdo Velesta!!
seirdzija, 12.04.2012 15:21:22
Kakov ocaj,kakva beda,kakov sram....Ja pretvorivte policijata vo agencija STARO SOBIRAM,a i toa bilo borba protiv kriminal,he he he....Pa koj u denesno vreme igra FLIPER?Kakvi budalastini...koi moroni ja vodat drzavata trudejki se i ludjeto da gi pretvarat vo somovi da se facaat na vakvi izmami...Po pat da kazam deka i inspektorite gi pretvorivte vo reketari pocnaat da idat po firmi i da priznavaat na ludjeto..moram da te kaznam...taka e naredeno!!!!
jimmy1, 12.04.2012 15:51:02
Ubavo e taka ali da se ocisti cela Makedonija. Da se vrsi upad vo poveke gradovi vo isto vreme, zosto ako se odi grad po grad Sarplaninmskite bunkeri ke se napolnat so vakvi aparati. Ako nema dovolno policija da se organizira i vojskata. Nee loso vo isto vreme da se zaplenuva i nelegalnoto oruzje, zosto kaj nas srkoj vtor vozraseb poseduva nelegalno oruzje.
koco amsterdam, 12.04.2012 19:15:05
Kakov paradoks, ispozatvorija i policiski komandiri i olosi i krivi i ne dolzni i dolzni ama vo istocna Makedonija, a Leka ne mozat zasto covekot od borec za covekovi prava stana gastronom i ne se zanimava ni so prostitucija, ni so oruzje ni so droga. p.s. Eden tip do ministerkata i MVR - DPMNE: krenete im gi samo kosulite na kelnerite koi rabotat kaj Leka i na pojasite od niv ke najdete tolku mnogu pistoli, sto ke morate da go angazirate kumot sto vi gi izmisluva iminja za akciite da smisli novo ime, samo prvo najdete si gi mudata oti ovde stvarno ke vi trebaat.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |