Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
12.04.2012, 10:42
Реал Мадрид убедлив против градскиот ривал АтлетикоКристијано Роналдо со хет-трик ја врати предноста од четири бода во однос на Барселона

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа постигнаа убедлива победа на гостувањето на „Висенте Калдерон“ против градскиот ривал Атлетико со 4:1 и ја задржаа предноста од четири бодови во однос на Барселона.

Хет трик на натпреварот постигна Кристијано Роналдо, додека четвртиот гол за „кралскиот клуб“ го постигна Калехон, а стрелец за Атлетико беше Фалкао.

На другите натпревари од 33.коло одиграни синоќа беа постигнати следниве резултати: Гранада – Атлетик Билбао 2:2, Спортинг Хихон – Леванте 3:2 и Валенсија – Рајо Ваљекано 4:1.

Во вторникот беа одиграни натпреварите: Осасуна – Еспањол 2:0, Реал Сосиедад – Бетис 1:1 и Барселона – Хетафе 4:0. Вечерва играат: Виљареал – Малага, Сантандер – Мајорка и Севиља – Сарагоса.

Табела: Реал Мадрид 82 бода, Барселона 78, Валенсија 50, Малага 50 (натпревар помалку), Леванте 48, Осасуна 46 итн.


Статијата е прочитана 422 пати.

Испрати коментарМанчини - Готово е, не може да го стигнеме Јунајтед
Шумахер најбрз на вториот слободен тренинг во Кина
Вилјареал се поблиску до опстанок во Примера
Клупата на Чикаго пресилна за Мајами
Металург со нови договори за седум ракометари
Виган донесе неизвесност во Премиер лигата
Борусија Дортмунд на чекор до одбрана на титулата
Јувентус се врати на челната позиција во Серија А
Звонко Шундовски останува селектор
Втора победа на Бостон над Мајами за 10 дена
Македонија повторно во топ 100
Гвардиола му ја посвети победата на Абидал
Атлетико мисли само на победа против Реал
Одом и Далас ја прекинаа соработката
Надал и Ѓоковиќ ќе играат на „Сантјаго Бернабеу“
Финалето на Купот на 2 мај во Штип
Заврши сезоната за „Филип Втори“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |