Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
12.04.2012, 12:31
Марк Ентони поднесе барање за развод од Џенифер ЛопезЕнтони барањето го поднел под своето вистинско име Марко Мунис во судот во Лос Анџелес во понеделникот. Двојката објави уште во јули дека ќе се разведува

Пејачот Марк Ентони поднесе барање за развод од пејачката и актерка Џенифер Лопез, со што става крај на седумгодишниот брак.

Ентони барањето го поднел под своето вистинско име Марко Мунис во судот во Лос Анџелес во понеделникот. Двојката објави уште во јули дека ќе се разведува.

Пејачот поднел и барање за заедничко старателство врз четиригодишните близнаци Макс и Еми.

Џенифер Лопез (42) и Марк Ентони (43) се венчаа во јуни 2004 година, неколку месеци откако Лопез ја раскина веридбата со актерот Бен Афлек и неколку дена откако Ентони се разведе од поранешната Мис на Порторико Дајанара Торес.

Разделбата меѓу двајцата засега е мирна. Лопез и Ентони продолжуваат да работат заедно на ново телевизиско шоу за таленти. Сепак, Џенифер веќе си најде нов партнер, 25-годишниот танчер Каспер Смарт.Статијата е прочитана 747 пати.

Испрати коментарБурни овации за „Генетика на кучињата“
Млади ликовни уметници од Битола наградени во Франција
Премиера на краткиот анимиран филм „Народен фронт 12“
Викторија Абрил гостинка на Скопскиот филмски фестивал
Филхармонија ги носи звуците на Виетнам
Промовирана „Голем Град Преспа I“
Самоубиство на германска манекенка поради интернет-омраза
Караванот на „Среќни вести“ продолжува
Роберт Саздов на кормилото на „Макфест“
Американците „Филаданко“ го затвораат „Танц-фест“
„800 револуции во минута“, изложба на „Кооперација“
Промоција на „Голем Град Преспа I“ во МАНУ
Портрет од Кејт - роденденски подарок за принцот
Нема бикини за жени со големи гради

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |