Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
10.04.2012, 17:25

Одом и Далас ја прекинаа соработката

Ламар Одом и Далас ја прекинаа соработката. Дека повеќе не е дел од маверикси потврди и 32-годишниот кошаркар, а разделбата е во интерес на обете страни.

„Договорот со Далас го раскинав спогодбено. Моето оддалечување од тимот е во интерес на обете страни“, јасно порача Одом за ЕСПН и продолжи:

„Жалам што ситуацијата не се разви подобро и за мене и за Далас. Сеедно, на маверикси им посакувам само успех во обидот да ја одбранат шампионската титула“.

Својата кариера во НБА-лигата Одом ја почна во екипата на Лос Анџелес Клиперс. Во 2003 година се пресели во Мајами, а од 2004 година до 2011 година го носеше дресот на Лос Анџелес Лејкерс. Беше член на Далас од 11 декември во минатата година.

Резултати: Портланд - Хјустон 89:94, Милвоки - Оклахома 89:109, Шарлот - Вашингтон 85:113, Индијана - Торонто 103:98, Орландо - Детроит 119:89, Њу Орлеанс - Лос Анџелес Лејкерс 91:93, Мемфис - Лос Анџелес Клиперс 94:85, Денвер - Голден Стејт 123:84, Јута - Сан Антонио 91:84, Минесота - Феникс 90:114.


Статијата е прочитана 151 пати.

Испрати коментарМанчини - Готово е, не може да го стигнеме Јунајтед
Шумахер најбрз на вториот слободен тренинг во Кина
Вилјареал се поблиску до опстанок во Примера
Клупата на Чикаго пресилна за Мајами
Металург со нови договори за седум ракометари
Виган донесе неизвесност во Премиер лигата
Борусија Дортмунд на чекор до одбрана на титулата
Јувентус се врати на челната позиција во Серија А
Реал Мадрид убедлив против градскиот ривал Атлетико
Звонко Шундовски останува селектор
Втора победа на Бостон над Мајами за 10 дена
Македонија повторно во топ 100
Гвардиола му ја посвети победата на Абидал
Атлетико мисли само на победа против Реал
Надал и Ѓоковиќ ќе играат на „Сантјаго Бернабеу“
Финалето на Купот на 2 мај во Штип
Заврши сезоната за „Филип Втори“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |