Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Полека си доаѓате на себе и се опоравувате од стресовите во претходните денови. Занимавањето со мистични и со психолошки теми претставува најдобар лек. Ако се обидете од некого да побарате помош, ќе бидете непријатно изненадени.Бик

Мислите дека многу се трудите и дека давате повеќе отколку што ви се враќа. Поразговарајте со блиски луѓе. Ќе видите дека не сте во право. Опасноста на денот ве чека во вид на вирусни инфекции и финансиски губитоци. Не се знае што може повеќе да ве вознемири.Близнаци

Шансите поминаа. Ако не ги искористивте, тоа е ваш проблем. Да се надеваме дека, сепак, тоа го сторивте, па се вртите кон нови содржини. Ве чека заработка, но и трошење. На планот на финансии морате да се коригирате, бидејќи влеговте во фаза кога не може да се контролирате.Рак

Благодарејќи на вашата активност, ќе постигнете успех. Ќе бидете во можност да контактирате со Овен, па вооружете се со она што инаку и не ви е баш својствено - трпение. Бидејќи не се знае кој е од вас двајца поголем циција, однапред ќе се договорите за плаќањето.Лав

Моментално ви се остварува тоа што го започнавте пред неколку дена. Под услов да сте нашле вистинско решение, имате изгледи да испливате од проблемите и да ги завршите. Чувајте го здравјето, првенствено нервниот систем, бидејќи е прилично загрозен.Девица

Дали се дружите со Јарци? Дали им ја враќате самодовербата? Тие денес може да бидат од корист. Бидејќи имате зголемен апетит, обидете се да ги избегнете ситуациите што ве ставаат на проба. Дружењето со Водолии одложете го за извесно време.Терезија

Ова баш и не е ваш ден. Опкружени сте со лаги и со измами од сите страни, или барем така мислите. Тука е уште и склоноста кон настинките - причината е пад на имунитетот. Не е ни чудо што се однесувате непрактично и што запаѓате во проблеми.Скорпија

Во ред и со работа го поминувате денот. Тоа, секако, не значи дека ќе стоите во редовите, туку дека ќе се однесувате по шаблон. Иако сите околу вас очекуваат да се промените, да ги шокирате, тоа нема да им п��јде од рака. Се плашите од промени.Стрелец

Не ви се сите овци на број, а проблемите се крајно субјективни. Вие сте голем перфекционист и често го барате невозможното. Сите проблеми се однесуваат првенствено на психичката состојба. Незадоволството со себе е без основа.Јарец

Доколку ги избегнете противречностите и доколку бидете доследни на ставовите, ќе избегнете расправии и законски спорови. Бидејќи настојувате да градите односи на доверба мислејќи дека тоа го прават и другите, можни се грешки и губитоци.Водолија

Многу работа и нервози, но и исполнување на желбите. Што повеќе сакате? Со Стрелците остварувате многу плодна соработка, па, барем, со зборови дајте им до знаење. Во фаза сте на финансиска добивка, склоност кон уживање.Риби

Бидејќи сте напнати и незадоволни, размислете што конкретно направивте за да не дојде до тоа? Најверојатно ништо. Ситуацијата ви наложува да работите до макимум и да ја зголемите практичната компонента за да не отпливате во несакани води.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  
Што прават
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 2°C

Ситен дожд

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 4°C, Мин: 0°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 2°C, Мин: -6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (22)
Вознемиреноста на Стане Доланц. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Од боемска феминистка до буржујка
„Припадничките на мојата генерација не треба повеќе да бидат феминистки“, заклучила Бруни-Саркози и на себе го привлекла...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |