Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
20.07.2012, 17:03
Обединети за Македонија „се прелеа“ во ВМРО-ДПМНЕПартијата Обединети за Македонија од денеска згаснува, а членовите преминуваат во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Нивниот мотив е да се поразат Љубчо Георгиевски и Бранко Црвенковски и да не се дозволи да се вратат на власт.

Ова на денешната прес-конференција го соопшти Наталија Ивчева, поранешен генерален секретар на Обединети за Македонија, претседател на Статутарна комисија и член на Претседателството.

„Членовите на Обединети за Македонија, претставувани од органите на партијата, 95 отсто од општинските организации кои ја претставуваат силата на партијата, мнозинството од Претседателството, младинската организација и организацијата на жени, од неколку комисии на партијата, решивме партијата Обединети за Македнија да биде згасната, а членовите на партијата со органите на партијата да се претопат во ВМРО-ДПМНЕ. Во овие моменти за секој човек кој ја сака сопствената држава, најголем приоритет е да не дозволи на власт да се вратат Љубчо Георгиевски и Бранко Црвенковски“, потенцира Ивчева.

На настанот присуствуваа членови на Обединети за Македонија, претседатели на општински организации, претставници од младинската организација и од организацијата на жени на оваа партија кои, како што рече, немаат политички амбиции и побараа спротивставување на коалицијата на Бранко, Љубчо и Тито. Според неа, од сите органи на Обединети за Македонија кои носат одлуки не можат да прифатат да бидат дел од колацијата што ја предводат тројцата.Статијата е прочитана 3781 пати.

Испрати коментарКандидатот на владејачката партија победи на претседателскит�� избори во Индија
Груевски со децата летувалци - Душата ми се исполни
Руперт Мардок се повлече од директорската функција во „Њуз Интернешнл“
Студентите во „Стив“ добиваат нов дом
Се уште активни неколку пожари
Бан Ки-мун ја почна балканската турнеја од Хрватска
Повредени полицајци во излетано возило
Моторциклист загина во Тетово
Црвенковски демантира дека шверцувал нафта
Десет лица загинаа во поплавите во Пекинг
Норвешка ја одбележува годишнината од масакарот на островот Утоја
Александар Петрески бара трет мандат за градоначалник на Охрид
Деактивиран експлозивoт во станот на убиецот од Колорадо
Интернет порталот привремено нема да се ажурира
Возач на камион загина при судар со воз
Богов - Банките стабилни дури и ако некој излезе од еврозоната
Пожарот во Мариово трет ден активен
Ставрески - Голем интерес за средствата од ЕИБ
Масовни протести и судири во Шпанија
СДСМ - „Скопје 2014“ досега чини 360 милиони евра
СЕПО - Атентаторот од Бургас не е Швеѓанец
„Мајкрософт“ прв пат покажа загуби
Бан Ки-мун ја започнува балканската турнеја
Педофил силувал 13-годишно момче
Интерпол ќе го истражува нападот во Бургас
(ФОТО) Почна изградбата на фабриката на белгиски „Ван Хол“
Филе - Скопје се менува, нека гледа Атина
Земјоделците ќе ги легализираат своите трактори и механизација
Сириските бунтовници го победија Асад
Ставрески - Пругата кон Бугарија станува реалност
Хорор во Колорадо - премиера на „Бетмен“ заврши со 12 убиени
Бомбашот од Бургас е поранешен притвореник од Гвантанамо?
Георгиевски ја обвини МПЦ за паганство
Ромпуј на Јахјага
Исплатени субвенциите за 2011 година
Потона ферибот - стотина исчезнати
Пироман од инает го запалил Патенино
Црна Гора очекува покана за членство во НАТО
„Монструм“ укажа на празнини во Законот за заштита на сведоци
(ФОТО) Туристички автобус за панорамско разгледување на Скопје
Граѓаните охрабрени да пријавуваат семејно насилство
Рамазанска порака од поглаварот на ИВЗ
Критики за бугарските служби по атентатот во Бургас
Сочувство од Попоски до шефот на израелската диплом��тија
НАТО и ЕУ го осудија терористичкиот напад во Бугарија
Битолчанец ја прегазил сосетката
Двајца војници на НАТО убиени во Авганистан
Бугарското МВР објави фотографија од потенцијалниот самоубиец
Огнен пекол во Грција
Иранската телевизија ги отфрли како смешни тврдењата за вмешаност во нападот
(Обновено) Се уште активни пожарите во Мариово и на Кожув
Ципрас - Владата лаже дека нема нови мерки за штедење
Руски милијардери го откупуваат уделот на БП во ТНК-БП
Израел е соочува со бран терористички напади
Cончево и ветровито
Нетанјаху го обвини Иран за експлозијата во Бугарија
(ФОТО) Промовирани новата химна на АРМ и униформа на баталјонот за Почести
Убиен сирискиот министер за одбрана
Пропадна изборот на претседател на Врховниот суд
(ФОТО) Седуммина Израелци загинаа во терористички напад во Бургас
(ФОТО) Црвенковски и Тачи договорија техничка соработка
Промоција на нова химна на АРМ и униформа на баталјонот за Почести
Иванов очекува пораки од Бан Ки Мун
Убиецот од Неготино во притвор
Пет фирми во трка за тендерот за полициски возила
Германскиот ВАЦ тајно ја продаде „Политика“
(ФОТО) Вершбоу - Македонија сакаме што поскоро да ја видиме во НАТО
За Сребреница виновен Советот за безбедност на ОН
Најбараниот нацистички злосторник уапсен во Будимпешта
(ФОТО) Македонија посветена на заложбите за членство во НАТО
Груевски бара од иселениците да инвестираат во Македонија
Груевски бара од иселениците да инвестираат во Македонија
Радовишанец силувал 19-годишна девојка
Заталкан куршум завршил на тераса во гостиварски ресторан
Промената на косовските граници ќе предизвика тензии
Црногорскиот наркобос Шариќ избегал во Јужна Америка
Влада - Работното време од 8
Писмо од Вељаноски до претседателот на грчкиот Парламент
Пожар во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид
Николиќ ја гарантира безбедноста на Тадиќ
Заменик-генералниот секретар на НАТО во посета на Македонија
Cончево со мала до умерена oблачност
(ФОТО) „Среќни вести“ му донесе нов дом на Јовица Митиќ
(ФОТО) Се уште активни пожарите во селата Патетино и Разловце
Атина молчи за агендата на Нимиц
Телата на загинатите стружани ќе бидат пренесени дома
„Бунарџик“ меѓу 50-те најдобри слободни зони во светот
Три девојки повредени на свадба во Тетово
Кривопаланчанец ја силувал малолетната внука
ЕУ ја поздравува идејата за формирање на балкански Бенелукс
Мешалка за тесто му откина рака на пекар во Скопје
Груевски - Има прогрес во Претпристапниот дијалог
Анкета за оценување на услугите на Градот Скопје
Ѓорѓиев - Почнува концесионирањето во здравството
Нацртот на ГУП-от на интернет
Почнува примената на новиот Закон за лустрација
(ФОТО) Неготинец ја убил мајка си и ја фрлил во контејнер
Млада Србинка се удави во Охридското EзероGoce, 20.07.2012 17:46:55
Aaaa...kolku se bedni i ovie..Ista sema kako i onoj Dodovski! Do vcera gi vrtea site ambasdadi i sudovi za osloboduvanje na liderot a sega mu plukaat po resetkite na prozorot! Eve koj te izdade i koj te stavi vo zatvor bre Ljube! Ova se onie sto celo vreme te kodosea kaj Grujo, za pari, se razbira! Ima pravda. Tie ke zavrsat poloso od tebe! Ne e daleku krajot!
septikman, 20.07.2012 17:59:34
najgolemata SEPTICKA JAMA vo evropa e makedonja.
seirdzija, 20.07.2012 19:33:05
Cirkusot prodolzuva....sigurno e deka ti e gajle za drzavata kako za lanski sneg,ama za svojot sopstven interes i te kako si zainteresirana!!!....Sto god da napravite jas silno veruvam vo osvestuvanje na Makedoncite.Se znae koj e najzasluzen za samostojna Makedonija,a koj ja pretvori vo najobicen CIRKUS so tendencija za negiranje i unistuvanje na drzavnosta!!!!
демократ, 20.07.2012 19:56:47
Ова е застрашувачки ! Овие кои Македонија ја третираат како берза, со ситен брокерски менталитет не се задоволуваат со профитот од своето владеење на сметка на македонскиот народ, дури не им е доста што уништуваат луѓе, тука ќе решиле со притисоци и уцени да прават еднопартиска држава! Па овие се комуњари со тапија, на крај и сдсм ќе го принудат да се изгаси да се претопи! Овие се елементарна непогода, следно ќе градат затвори и логори, само не знае дали ќе бидат во барокен стил !
ivan, 20.07.2012 22:36:15
navistina ovie luge nemaat nikakvo custvo niti stram nitinamus samo da dojdat do polozaj do vlast i da kazuvaat umovi iako se slaboumni go emiriraat pokojniot petre prlicko so kuferot kapi ovie imaat kufer so partiski kniski sega kome da veruvam rekol crnogorecot posle svabata koga slusnal istrel deka nevestata e cesna od kumot da verujem kumu ili mom kurcu
mile, 20.07.2012 22:41:14
Купени се, затоа што е ова обична БОФЛ роба..........
PAVLE ALIMASKA,PRILEP, 20.07.2012 23:02:24
Ова е уште еден ГНАСЕН потег на ПАСТИРОТ И ТЕШКО ИСФРУСТРИРАНИОТ НИКОЛА ГРУЕВСКИ,кој очигледно успева да ги купи дел од продадените македонски души и кој доколку ги изгуби локалните избори 2013 година,се прашувам каде и како ќе заврши,зашто веднаш потоа ќе го чекаат вонредните парламентарни избори НА КОИ ЌЕ ТРЕБА ДА ПОТПИШИ КАПИТУЛАЦИЈА
Leviot, 20.07.2012 23:19:03
Lele mi se povrakja od ovakvi. Vmro site cistaci i gjubretari si gi sobra vo svojot red . Taka im treba zasto nekoj drug ni pet pari ne bi dal za prodadeni dusi , a Vmro dava po 100.000 evra.
melbourne, 21.07.2012 00:45:05
Makedonijo,zarem gledas sto se slucuva.Delenjeto na Makedonija ke go ostvarat,po sekoja cena.
od prilepcanec, 21.07.2012 02:26:23
nei bilo za interes isto kako filip petrovski koj vikase deka nese vraca vo dpmne od koris koj samo po eden mesec odkako se vrati dobi direktorsko mesto vo lotarija na makedonija taka sega i ovaagospoga soi ima veteno grujo ceja vidime za nekojanedela na koja funkcija ce stasa bidejci samo do koga ovaj napaten narod cemu veruva na vakvi nakonteni licemeri
eli, 21.07.2012 09:47:23
SLUSAM I NE MOZAM DA POVERUVAM SE KOLNEV VO OVAA ZENA DEKA SE BORI ZA PARTIJA DEKA KE MU POMOGNE NA LJUBE B.DA JA ISTERAAT PRAVDATA A TAA ZA SVOJ INTERES I DRZAVA KE PRODADE SRAMOTA E VAKVI LICNOSTI ZA PARI PRAVAT SE ALI ZA SVOJ INTERES PA USTE I SILNA PRETI NA G-GA VIOLETA DEKA SO PARITE SITE KE GI UNISTI DEMEK SEGA E VO VLAST IMA ISILA I MOC KOLKU NISKO .KE JA VIDIME BRZO SO DODOVSKI NA NEKOJA FUNKCIJA KAKO OSVEZUVANJE NA DPMNE .DO KOGA KE BIDE VAKA VO OVAA DRZAVA ZALOSNO NEMA KRAJ
mihajlo, 21.07.2012 09:51:55
dali e navistina ovaa odluka donesena so koncenzus ili pak se raboti kako so Dodevski.Vo kolku navistina celta na clenstvoto na ovaa partija bilo da se borat da na vlas ne dojdat posocenite,imalo i drugi formi na deluvanje a ne ovaa koja ja izbrale.So ovaa odlukatie go gazat statutot i programata na partijata a za toa ne moze da donesuvaat odluki poedinci.Jas se slozuvam deka razgraduvanjeto na drzavata e velepredastvo i tua istite mozele da se borat zaedno so site partii koi se protiv vakvite nebulozni pogledi na Ljubco and compani.Gasnenjeo na partijata smetam deka nee resenie.
kod, 21.07.2012 11:21:06
Makedonec na Makedonec volk.Zatoa tolku dolgo ne sme ni imale drzava a i ovaa e na dobar pat da ja snema.!!
piger, 21.07.2012 11:42:31
ova e ne samo politicka prostitucija tuku i vistinska prostitucija od najnizok vid .
Игор, 21.07.2012 13:36:37
Партијата Обединети за Македонија од денеска згаснува, а членовите преминуваат во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Нивниот мотив е да се поразат Љубчо Георгиевски и Бранко Црвенковски и да не се дозволи да се вратат на власт. И покрај многуте спекулации Обединети го направија вистинскиот чекор . Ова требаше да му текне и на Љубе . Но ете коцките полека полека се спојуваат . Никој не ја сака коалиционата тројка од интерес . Македонија нема да дозволи тие апаши да дојдат на власт .
pero negotino, 21.07.2012 14:41:05
Н��ЈСКАП СОВЕТ за бранко и Љубчо.Ако навистина сакат да се врати на власт СДСМ тие први нека преминат во ВМРО ДПМНЕ а после Шекеринска Макрадули и Бучковски.Така некако можеби имаат некои теоретски шанси.Вака ни под разно.100% сум сигурен.
od ostrijot, 21.07.2012 21:24:41
za fotelija kese soedinat i so gavolot a ne samo so vmro-dpmne.
kik, 22.07.2012 13:10:17
Oni e si se vratia od tamu kade i zaminaa

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 24°C

Грмотевици

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 5 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат же��ва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |