Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Доживотна казна затвор за Мубарак

Под силни безбедносни мерки во Каиро беше објавена пресудата против поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак. Судиите му пресудија доживотна ка...

Иванов - Безбедносната состојба не е загрозена

Претседателот потенцира дека идентитетот и јазикот се реалност која, како што додава, сакал некој или не, е тука, и може само да се почитува и да се к...

Ципрас останува на грчките црвени линии

СИРИЗА и Нова демократија се борат рамо до рамо н�� предизборните анкети...

Вести
Петмина ранети во Косово
Во судирите меѓу војниците на НАТО и Србите на северот на Косово, денеска беа ранети двајца војници на Бундесверот. Се работи за прострелни рани
Георгиевски не случајно тргна од Охрид
Поранешниот премиер неколку пати беше носител на листа во Петтата изборна единица, а ВМРО-НП има стабилно гласачко тело ...
Николиќ се заложи за прекин на судирите на Косово
Црвенковски и Жерновски разговараа за соработка
Кумановец убиен во дворот на семејната куќа
Нови тарифни постпејд-модели на „Т-мобиле"
Ставрески: 450 милиони евра за поддршка на економијата
Сарачини: Не очекував да нема понуди за купување на ОХИС
Охриѓанец се задоволувал пред малолетнички
Седми Баскерфест во Скопје од 1 до 10 јуни
 
Магазин
Бог��т викенд на „Оф-фест“
Во Македонската опера и балет во 20 часот вечерва настапува турското дуо Еркан Огур/Дерија Туркан, а по нив следува настапот на македонскиот квартет на Драган Даутовски
Британските режисери Тони Палмер и Мајк Сарн во филмот „Соба со пијано“
На 4 јуни на Скопски саем ќе почне снимањето на новиот филм на Игор Иванов, кој собра многу интересна интернационална ек...
На нашата култура и' недостига самодоверба
„Бев многу пријатно изненаден и почестен со орденот ’Златна есен - Сергеј Есенин‘ што ми го доделија руските колеги“, ве...
Kуќата на Ејми Вајнхаус се продава за 2,7 милиони фунти
Ваквото решение го донело семејството на популарната пејачка, која лани во јули беше најдена мртва во куќата под не до к...
Спорт
Надежите им подарија бод на Фарски Острови
Иако беше фаворит на гостувањето во квалификацискиот дуел за Европското првенство 2013, младата репрезентација на Македонија одигра само 1:1
Бостон се врати во игра во финалето на Истокот
Селтикси ноќеска пред своите навивачи го совладаа Мајами со 101:91 и намалија на 1:2 во меѓусебната серија...
Болт со најбрза стотка сезонава
Светскиот рекордер на 100 м победи во Рим со 9,76 секунди...
Мурињо и Гвардиола кокоментатори на ЕП?
ПСЖ ќе понуди 150 млн. евра за Руни?
Лампард го пропушта Европското првенство
 

Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 13°C

Недела
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3892, 30.05.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Државни тајни течат од џеб
Се разгоре дебата за тоа кој одел против македонскиот идентитет со (не)прифаќањето на предлогот на Метју Нимиц за името од 2005 година
Што се случуваше во октомври 2005 година
Во рекацијата на предлогот на Нимиц официјална Атина соопшти дека немала да прифати членство на Македонија „под ниедно друго име освен БЈРМ“
Георгиевски подготвен да коалицира со СДСМ
На повидок љубов меѓу коалицијата „Пелистер“ и СДСМ: Создадени се сите услови за соработка, порачаа од ЛДП
Нов бран и во ДУИ
Во партијата се разгледуваат извештаите на функционерите и се вршат избори во разграноците
Хаџи-Ристески ќе се урива во два чекора
На Вонредното собрание на 23 јуни ќе се отповика раководството на ФФМ, а најверојатно на 28 јули ќе се избира нов претседател со мандат од една година
Дали е се' фер во љубовта и во новинарството?
Љубовните врски меѓу влијателните политичари во Франција и новинарките не се необична работа. Како медиумите се справуваат со тој „проблем“
Станот на Ставрески e во квартот Чеви Чејс
Во анкетниот лист на министерот стои дека има стан од 90 квадрати во Вашингтон, вреден 200.000 долари, а моментно го издава по цена од 1.800 долари месечно
Прилепската противпожарна единица се подготвува за летната сезона
За успешно справување со пожарите ќе се ангажираат 10-ина волонтери и ќе бидат поставени 240 хидранти во градот
Мечката ја бодат со прачка, тигарот го маваат со камења
Агресивни посетители ги малтретираат животните во Зоолошката градина во Битола
Медиумски молк во Грција
Информативен мрак или одмор од сценаријата за пропаст на Грција
Препорачано од уредникот
Индустриското производство паѓа осум месеци едноподруго
Првиот квартал го завршивме во минус од 8,5 проценти, а во април производството е помало за 7,2 отсто од истиот месец лани
Велосипедистите ќе го прекоруваат Трајановски
Денес велосипедистите симболично ќе возат низ улиците за да укажат на недостатоците во велосипедскиот сообраќај

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Не може секој да мавта со државна тајна
Професорот Владо Поповски смета дека постапката со документот е недозволива
Едиторијал
Соња Крамарска
Поглед
Димитар Чулев
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Мислења
Панче Наумов
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Питомоста и бунтовноста на Хрватско Загорје
Иако навидум не толку атрактивно за место во велнес-термалните капацитети во Хрватско Загорје треба навреме да се направи резервација
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |