Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
13.12.2012, 14:24
Сантос понуди само 5 милиони евра за РобињоИталијанскиот гигант Милан ја одби понудата на бразилскиот Сантос за Робињо. Според италијанските медиуми, Сантос бил подготвен да даде само 5 милиони евра за бразилскиот напаѓач, понуда која без размислување ја отфрлиле челниците на тимот од „Сан Сиро“. Претседателот на „росонерите“, Силвио Берлускони, вели дека трансфер-цената на Робињо изнесува 10 милиони евра.

Бразилскиот репрезентативец ја започна професионалната кариера токму во тимот на Сантос, каде што играше во периодот од 2002 до 2005 година, кога беше купен од Реал Мадрид. Во 2008 година тој замина во редовите на Манчестер Сити, а од јануари 2010 година беше даден под наем во Сантос. Од август 2010 година потпиша со Милан, каде што се' уште игра.

Статијата е прочитана 352 пати.


Испрати коментарБлажевски 31. на СП на 200 м пеперутка
Повторно преку Шпанките до мундијалот
Најмен победник на спустот во Вал Гардена
Клосе му пресуди на Интер
Видиќ се врати, Јунајтед уверлив
Норвешка - Црна Гора во финалето на ЕП за ракометарки
(ФОТО) Тесна победа на МЗТ против Крка
Баерн со реми ја потврди есенската титула
Македонија убедливо поразена од Полска
Блажевски и Петровски 39. на СП
Мекејлеб го однесе Фенербахче во топ 16
Никси ја продолжија мизеријата на Лејкерси
Гут најбрза во спустот во Вал Дизер
Полуфинале Србија - Црна Гора!
Јакимовски од Јавор во Нагоја
Литванија доаѓа за 20-годишнината од репрезентацијата
Челзи во финалето на клупското Светско првенство
Порази на Мајами, Сан Антонио и Мемфис
Венгер никој не го менува
Лазаров му пресуди на Адемар Леон
Петровски 66. во светот на 100 м градно
Ѓоковиќ и Серена „светски шампиони“
Никси им вратија на Нетси
Арсенал елиминиран од четвртолигаш
Домаќинот на прагот на полуфиналето

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 1°C

Магла

Недела
Грмотевици
Макс: 4°C, Мин: 1°C

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 3°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова совладетелка (28)
Јованка е загрижена: "Ќе ме растргат по смртта на Тито"! .„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Отворен конкурсот за „Роман на годината“ за 2012
„Утрински весник“ 14. пат ќе ја додели престижната литературна награда...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |