Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
13.12.2012, 14:17
Јакимовски од Јавор во НагојаМладинскиот репрезентативец Никола Јакимовски направи трансфер во еден од најквалитетните и најтрофеен јапонски прволигаш Нагоја Грампус. Договорот на 22-годишниот фудбалер со еден од најголемите азиски тимови официјално му почнува во јануари 2013 година. Јакимовски доаѓа во клуб каде што во моментов тренер е легендата на југословенскиот фудбал Драган Стојковиќ-Пикси, а негов асистент е нашиот тренер Бошко Ѓуровски.

Во таборот на Нагоја младиот фудбалер доаѓа од српскиот прволигаш Јавор од Ивањица. За услугите на Јакимовски кој има само три настапи во младинските селекции претходно беа заинтересирани екипите на Црвена звезда, холандски Херевен, белгиски Гент и турски Касимпаша. (М.К.)

Статијата е прочитана 371 пати.


Испрати коментарНорвешка - Црна Гора во финалето на ЕП за ракометарки
(ФОТО) Тесна победа на МЗТ против Крка
Баерн со реми ја потврди есенската титула
Македонија убедливо поразена од Полска
Блажевски и Петровски 39. на СП
Мекејлеб го однесе Фенербахче во топ 16
Никси ја продолжија мизеријата на Лејкерси
Гут најбрза во спустот во Вал Дизер
Полуфинале Србија - Црна Гора!
Сантос понуди само 5 милиони евра за Робињо
Литванија доаѓа за 20-годишнината од репрезентацијата
Челзи во финалето на клупското Светско првенство
Порази на Мајами, Сан Антонио и Мемфис
Венгер никој не го менува
Лазаров му пресуди на Адемар Леон
Петровски 66. во светот на 100 м градно
Ѓоковиќ и Серена „светски шампиони“
Никси им вратија на Нетси
Арсенал елиминиран од четвртолигаш
Домаќинот на прагот на полуфиналето

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -1°C

Магла

Сабота
Грмотевици со дожд
Макс: 1°C, Мин: 0°C

Недела
Претежно облачно
Макс: 3°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоме��тирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова совладетелка (28)
Јованка е загрижена: "Ќе ме растргат по смртта на Тито"! .„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Отворен конкурсот за „Роман на годината“ за 2012
„Утрински весник“ 14. пат ќе ја додели престижната литературна награда...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |