Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
11.04.2012, 15:07
Самоубиство на германска манекенка поради интернет-омразаКлаудија Бернер (32), манекенка која учествувала во ТВ-емисијата „Совршена вечера“, се самоубила по острите критики на интернет и грди коментари поради нејзината појава во шоуто

По нејзиното учество во емисија за готвење, на интернет осамнале коментари во кои се тврди дека германската манекенка е „желна за внимание“ и дека се прави важна пред камерите, а многумина ја исмевале поради „вештачките гради“.

Телото на Клаудија Бернер го пронашла полицијата кога соседите пријавиле за силен мирис на гас во ходникот, на катот на кој живеела некогашната мис на Германија. Инаку, на нејзината страница на „Фејсбук“ пишува дека е во врска, но нејзиното момче засега не се огласило, како ни семејството.

Статијата е прочитана 3952 пати.

Испрати коментарМлади ликовни уметници од Битола наградени во Франција
Премиера на краткиот анимиран филм „Народен фронт 12“
Викторија Абрил гостинка на Скопскиот филмски фестивал
Марк Ентони поднесе барање за развод од Џенифер Лопез
Филхармонија ги носи звуците на Виетнам
Промовирана „Голем Град Преспа I“
Караванот на „Среќни вести“ продолжува
Роберт Саздов на кормилото на „Макфест“
Американците „Филаданко“ го затвораат „Танц-фест“
„800 револуции во минута“, изложба на „Кооперација“
Промоција на „Голем Град Преспа I“ во МАНУ
Портрет од Кејт - роденденски подарок за принцот
Нема бикини за жени со големи градиЈован, 11.04.2012 18:40:04
И на мојата страница на Фејсбук пишува дека сум во врска со еден кинески ракун ама досега не побарал да зборува со моите пријатели... Референците ви се... Вриштат!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ


  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Обилни врнежи

Петок
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 9°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |