-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп


Овен

Обидете се да ги исправите недоразбирањата во врска со саканото лице. Ќе биде лесно ако имате само една обврска, но доколку се растргнете на повеќе страни може да имате сериозни здравствени проблеми. Некои работи не ги согледувате најдобро.Бик

Доколку не сте наметливи ќе ја избегнете омразата од другите. Со самото тоа ќе го ублажите јазот што настанал. Имате одлични особини, но претерувате во доследноста со што на партнерот и на блиската околина им одите на нерви. Најдете златна средина. Организирајте се да не падне се на ваш грб.Близнаци

Во фаза сте на големо подготвување план за дружење и пријателство. Веќе многу пријатели оттурнавте од себе, а спрема останатите треба да се биде реален. Доколку не очекувате премногу, нема да се разочарате. Обидете се да ги согледате сопствените слабости. Можеби ни вие не сте идеални.Рак

Иако деловно сте успешни, можни се емотивни проблеми. Пречувствителни сте бидејќи многу размислувате и се грижите, и оправдано и неоправдано. Доколку успеете на момент да се оддалечите од партнерот, ситуацијата ќе биде појасна. Времето работи за вас, па сега ви се советува тактизирање.Лав

По секоја цена сакате да истерате некоја своја правда, па поради тоа се карате. Ви недостасува толеранција. Мислите дека секогаш сте во право, а дека сите околу вас грешат. Ако го промените ставот и однесувањето, имате шанси да го поминете денот убаво.Девица

Изразено друштвен ден полн со конструктивни идеи и успешни контакти. Некој Овен се обидува да минира некои ваши потези, но тоа нема да му појде од рака. Во моменталната ситуација имате предност. Се на се, ве очекуваат многу активности.Терезија

Превиско летнавте, па тешко може да ја прифатите суровата стварност. Уметничките души ќе бидат среќни и за сите незадоволства ќе најдат компензација во уметноста, а оние што не се занимаваат со уметност ги очекуваат загуби. Ги расфрлате парите на сите страни.Скорпија

Од нешто не се откажувате по никоја цена. Неуморни сте и тврдоглави, секако на ваша штета. Бидејќи е евидентен силниот напор во решавањето на проблемите, потребен ви е одмор. За жал, го немате! Проблемите со електрични апарати долеваат масло на оганот.Стрелец

Бидејќи максимално се заложувавате на работното место, потребата за опуштање и уживање во комфор станува многу силна. Моменталните планови се нереални, па заборавете ги. Свртете се кон филозофијата, уметноста и спортот, бидејќи само така ќе можете да ја избегнете кризата. Во љубовта сте на погрешен пат.Јарец

Кон некого чувствувате силен флуид. Фантазирате за средба од која премногу очекувате, па може и тоа како да ве разочара. Само доколку се дружите со Риби или ако се занимавате со уметност, ќе го ублажите незадоволството. Фантазирате за далечни краеви и патувања.Водолија

Денешниот ден го поминувате во специфично расположение. Можеби со Стрелците поинтензивно ќе се дружите или ќе воспоставите поблиска врска. Бидејќи апетитот е засилен, а неадекватната исхрана влијае на здравјето, внимавајте околу овој проблем.Риби

Не се чувствувате лошо. Можна е поврзаност со јавниот живот. Со партнерот ве очекува заеднички успех и изразено блиски односи, но и тешкотии доколку не прифатите некои обврски што се очекуваат од вас. Како што гледате, ништо не е црно и бело.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 35°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 18°C

Петок
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Многу е тешко да се измери успехот
„Да не беше филмот ’Продолжи‘, во овие места немаше ни да дојдам, воодушевен сум од убавината и големиот број извонредни...
Бразилските дождовни шуми се соочуваат со истребување на животинските видови
Научниците просечно откриле само четири од 18 видови на цицачи кои ги барале во дождовните шуми во Бразил...
Салман Ружди: Иран и јас имавме многу интимен однос
Треба да се каже дека Арапската пролет е готова. Младите луѓе кои ги почнаа демонстрациите беа политички невини. Нависти...
Египќанецот Морси ги предизвикува предвидувањата
Човекот, кој до неодамна беше познат како без шарм и случаен претседател, ги тргна настрана неговите ривали и ја засили ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |