Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
12.12.2012, 14:57
Сопругот на медицинската сестра бара одговори од болницатаМединската сестра од Велика Британија, која наседнала на шегата на австралиските радиоводители за војвотката Кејт, а потоа изврши самоубиство, му оставила порака на своето семејство.

Јакинта Салдана не му кажала на својот сопруг, ниту на децата дека е замешана во инцидентот, па единствено писмото би можело да открие што ја натерало да направи таков драстичен чекор.

Извршена е обдукција на нејзиното тело, но резултатите се' уште не се објавени, а истрагата ќе биде отворена деновиве.

Портпаролот на семејството, лабуристот Кит Ваз, рекол дека семејството на Јакинта бара одговори од болницата поради околностите што довеле до смртта.

Иако болничките шефови во Мерилебон рекле дека ќе отворат интерна истрага, семејството на медицинската сестра, сопругот Барбоза (49) и децата Јунал (17) и Лиша (14) - „сакаат се' да знаат“.

Британскиот премиер Давид Камерон ја опишал смртта на медицинската сестра како „апсолутна трагедија“. „Многу ми е жал за неа и за нејзиното семејство и сигурен сум дека сите сакаат да знаат како, воопшто, можело тоа да се случи“.

Статијата е прочитана 2373 пати.


Испрати коментарУкраина врти десно
Реалната утопија што заслужи Нобелова награда
Американскиот воен шатл во таинствена мисија
Обама ја призна сириската опозиција
Путин побара Русите да имаат по три деца„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -15°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: -5°C, Мин: -11°C

Петок
Претежно облачно
Макс: 0°C, Мин: -6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз –Титова Совладетелка (26)
Победата на Јованка во големиот судир со Тито.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтоно�� „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Во Русија подароците ги носи бабушка, а во Финска- џуџиња
Секое семејство има свои обичаи: како прославуваат луѓето во Венецуела, Кина или во Русија?...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |