Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Баросо- ЕУ не дојде на Самитот на Г-20 за да добие лекции по економија

Оваа криза не настана во Европа, изјави пред новинарите Претседателот на Европската комисија...

(ЕП 2012) Четвртфиналните порти останаа заклучени за Хрватска

"Коцкестите" загубија со 1:0 од Шпанија на која друштво меѓу осумте најдобри на ЕП 2012 од групата Ц ќе и' прави Италија по победата над Р. Ирска со 2...

Вести
Груевски сепак ќе се сретне со Путин
Вицепремиерот Ставрески најави дека Премиерот сепак ќе се сретне со Претседателот на Руската федерација...
ПАСОК не се откажува од барањето за учество на СИРИЗА во владата
Нова демократија наместо да даде одговор дали брзо ќе се формира нова влада, создаде нови прашања...
Баросо: ЕУ не дојде на Самитот на Г-20 за да добие лекции по економија
Оваа криза не настана во Европа, изјави пред новинарите Претседателот на Европската комисија...
Ахмадинеџад ја напушта политиката
Планира да и' се врати на науката по осум години претседател на Иран...
Бензините поевтинуваат за 3,5, а дизелот за 3 денари
Почна втората фаза од реконструкцијата на „Теодосиј Гологанов“
Во наредните три месеци ќе продолжи проширувањето на улицата од раскрсницата со улицата „Франклин Рузвелт“ до раскрсницата со „Брадфордска“ и „8 Септември“ пред некогашна „Алумина“
Граѓаните да внимаваат да не предизвикаат пожари!
Колку е богат Субрата Рој?
Индиецот го нема меѓу првите 300 на листата на „Форбс“
Француските социјалисти освоија апсолутно мнозинство
Лидерите на Г20 се собираат во Мексико
 
Магазин
(ВИДЕО) Банана уметност
Филмови за порнографијата, абортусот, смртта
Вечерва на „Македокс“ ќе биде прикажана и документарната драма „Ходорковски“, за најбогатиот човек во Русија...
Рокерско расположение со симфониски оркестар
На 20 јуни во Градскиот парк ќе се одржи петтото издание на „Види музика, слушни слика, добиј книга“...
Ќе се реконструира стариот струмички театар
Во ноември ќе почне санацијата и реконструкцијата на стариот театар, во кој последната претстава е одиграна во 1982 годи...
Спорт
(ЕП 2012) Четвртфиналните порти останаа заклучени за Хрватска
"Коцкестите" загубија со 1:0 од Шпанија на која друштво меѓу осумте најдобри на ЕП 2012 од групата Ц ќе и' прави Италија...
(ЕП 2012) Роналдо конечно проработе, Португалија во четвртфинале
Португалците ја совладаа Холандија со 2:1, во вториот меч во групата Б, Германија триумфира над Данска со 2:1...
(ЕП 2012) Чешка и Грција први четвртфиналисти на ЕП
Во решавачките дуели во групата А, Чесите ја совладаа Полска со 1:0, со идентичен резултат Грците ја добија пресметката ...
(ЕП 2012) Убавицата на првенството за Англија
(ЕП 2012) Франција ги стивна еуфоричните Украинци
(ЕП 2012) Шпанија ја торпедира Р. Ирска
(ЕП 2012) Хрватите и' откинаа бод на Италија
Македонските ракометари по третпат ќе играат на Светско!
Македонската ракометна репрезентација синоќа и покрај поразот од Австрија со 30:27 избори пласман на Светското првенство...
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 17°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 14°C

Среда
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3906, 16.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
„Алан Форд“ 40 години меѓу Балканците
„Ако сакаш да победиш, не смееш да изгубиш“, „Купете цвеќе за саканата жена, но не заборавајте ја и сопствената“... леге...
Декаденција пред стадионите на ЕП
Ако потегот на Лариса Рикелме со мобилниот телефон меѓу градите пред две години може да се протолкува како испланиран, н...
Ѕвезден живот во македонски амбиент
Многу брзо ситуацијата во Македонија ќе биде доведена до состојбата „дали таму некој воопшто пее“? Циниците ќе речат - н...
Сурја намаскар: поздравот на сонцето - величествен дел од денот
Поздравот на сонцето е за вистинските, и искрени љубители на јогата. Сурја намаскар претставува идеален и совршен спој н...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |