Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
15.06.2012, 09:22

Мајами изедначи во финалето на плеј-офот

Кошаркарите на Мајами во гости го совладаа тимот на Оклахома со 100:96

Кошаркарите на Мајами Хит го изедначија резултатот во финалето на плеј-офот од НБА лигата, откако ноќеска на гости го совладаа тимот на Оклахома Сити со 100:96 (27:15; 28:28; 23:24; 29:22).

По двата одиграни натпревара резултатот во победи е 1-1, со тоа што следните три натпревари се играат на теренот на Мајами.

Решавачка за победата во ноќешниот меч беше првата четвртина која Мајами ја доби со 12 поени разлика.

И во двата тима најефикасните играчи постигнаа по 32 поена. Кај Мајами тоа беше Леброн Џејмс, додека кај Оклахома Сити Кевин Дјурант.

За разлика од првиот натпревар каде потфрлија соиграчите на Леброн, на овој дуел Двејн Вејд имаше 20 поени со 50% реализација од игра, а Крис Бош оствари „дабл – дабл“ 16 поени и 15 скокови.

Кај Оклахома Сити покрај Дјурант, двоцифрен број поени постигнаа Расел Вестбрук 27 и Џејмс Харден 21, но ниту еден играч немаше двоцифрен број во другите статистички категории.

Натпреварот број 3 од финалето се игра в недела.


Статијата е прочитана 335 пати.

Испрати коментар(ЕП 2012) Роналдо конечно проработе, Португалија во четвртфинале
Македонските ракометари по третпат ќе играат на Светско!
(ЕП 2012) Чешка и Грција први четвртфиналисти на ЕП
Македонија повторно ја порази Литванија на нејзин терен
(ЕП 2012) Убавицата на првенството за Англија
(ЕП 2012) Франција ги стивна еуфоричните Украинци
(ЕП 2012) Шпанија ја торпедира Р. Ирска
Кошаркарите ја загубија „контролката“ со Русија
(ЕП 2012) Хрватите и' откинаа бод на Италија
(ЕП 2012) Гомез ја потпиша втората победа на Германија на ЕП
(ЕП 2012) Португалија до витални бодови на ЕП
Оклахома поведе во финалето на НБА лигата
ЕП 2012 - Полјаците и Русите без победник во меч од висок ризик
ЕП 2012 - Чешка за шест минути ја урна Грција
(ЕП 2012) Шевченко за дебитантска победа на Украина
(ЕП 2012) Франција и Англија си поделија по бод
Надал по седми пат го освои Ролан Гарос
(ЕУРО 2012) Хрватите сигурни против Ирска
Хамилтон победник на Ф1 трката во Монтреал
Дождот го прекина машкото финале на „Ролан Гарос“
(ЕУРО 2012) Италија извлече реми против Шпанија
Мајами е вториот финалист во НБА плеј-офот
(ЕУРО 2012) Гомез кобен за Португалија
(ЕП 2012) Данска ја изненади Холандија
Шарапова победничка на „Ролан Гарос“
Ракометарите со пет гола предност ќе одат на реванш со Австрија
(ВИДЕО) Насилства на почетокот на ЕП, падна првата жртва
Германската тешка артилерија против Роналдо
Ѓоковиќ лесно против Федерер за финале со Надал
Русите демонстрираа сила против Чешка
Полска и Грција ремизираа на отворањето на ЕП
Болт одвај победи во Осло
(ЕВРО ВЕСТИ) Баерн Минхен со десетмина играчи на ЕП
Фудбалското лудило може да почне

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 33°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 14°C

Вторник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Хороскоп | Забава |