Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
09.06.2012, 13:12
(ВИДЕО) Насилства на почетокот на ЕП, падна првата жртваШпански навивач е пронајден мртов, а имаше и низа навивачки инциденти

Шпански навивач е пронајден мртов во близина на украинскиот град Доњецк каде се играат мечеви од Европското фудбалско првенство. Полицијата се сомнева дека станува збор за насилна смрт. Полицијата испитува три осомничени.

Покрај овој немил настан, на почетокот на Европското првенство во Украина и Полска, руските навивачи направија низа инциденти. Покрај со Русите, проблеми во Вроцлав и Лоѓ вчера имаше и со англииските и полските навивачи.

После натпреварот Русија-Чешка, руските хулигани се судрија со редарите по што имаше повредени, а во Лоѓ имало тепачка на руски, полски и англиски навивачи

Статијата е прочитана 1949 пати.

Испрати коментар(ЕП 2012) Четвртфиналните порти останаа заклучени за Хрватска
(ЕП 2012) Роналдо конечно проработе, Португалија во четвртфинале
Македонските ракометари по третпат ќе играат на Светско!
(ЕП 2012) Чешка и Грција први четвртфиналисти на ЕП
Македонија повторно ја порази Литванија на нејзин терен
(ЕП 2012) Убавицата на првенството за Англија
(ЕП 2012) Франција ги стивна еуфоричните Украинци
Мајами изедначи во финале��о на плеј-офот
(ЕП 2012) Шпанија ја торпедира Р. Ирска
Кошаркарите ја загубија „контролката“ со Русија
(ЕП 2012) Хрватите и' откинаа бод на Италија
(ЕП 2012) Гомез ја потпиша втората победа на Германија на ЕП
(ЕП 2012) Португалија до витални бодови на ЕП
Оклахома поведе во финалето на НБА лигата
ЕП 2012 - Полјаците и Русите без победник во меч од висок ризик
ЕП 2012 - Чешка за шест минути ја урна Грција
(ЕП 2012) Шевченко за дебитантска победа на Украина
(ЕП 2012) Франција и Англија си поделија по бод
Надал по седми пат го освои Ролан Гарос
(ЕУРО 2012) Хрватите сигурни против Ирска
Хамилтон победник на Ф1 трката во Монтреал
Дождот го прекина машкото финале на „Ролан Гарос“
(ЕУРО 2012) Италија извлече реми против Шпанија
Мајами е вториот финалист во НБА плеј-офот
(ЕУРО 2012) Гомез кобен за Португалија
(ЕП 2012) Данска ја изненади Холандија
Шарапова победничка на „Ролан Гарос“
Ракометарите со пет гола предност ќе одат на реванш со Австрија
Германската тешка артилерија против Роналдо
Ѓоковиќ лесно против Федерер за финале со Надал
Русите демонстрираа сила против Чешка
Полска и Грција ремизираа на отворањето на ЕП
Болт одвај победи во Осло
(ЕВРО ВЕСТИ) Баерн Минхен со десетмина играчи на ЕП
Фудбалското лудило може да почнеObjektiven, 09.06.2012 21:09:27
Se prasuvam kako nemase vakvi slucki koga bese na vlast Josif Visarjonovic-Staljin?Kako odminuva vremeto se poveke go respektiram covecevo.Huliganite se gledaa samo na TV od Angliskata premier liga, a sega?Tku toa se narekuva deokratija vo denesniot zargon.Sade ubaini.Da ne moze covek dete da prati da gleda utakmica, a vo mrakot koga ziveevme kako deca ne ispustavme utakmica. Tuku koj go upali svetloto da mu e.... m........!!!!!!!!!!!!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


��реме
Скопје, 15°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 14°C

Среда
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |