Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
14.06.2012, 14:01

Пред 4 години со 100 килограми - денес мис

Денес таа е прекрасна кандидатка за мис на Англија, а некогаш била несреќна стокилашка. Убавата Надин Најт ослабела 30 килограми и сега е помала за четири конфекциски броја. Откако влегла во финалето за избор на мис, 24- годишната девојка се надева дека на крајот и ќе победи. Нејзиното слабеење почнало кога наполнила 21 година и сфатила колку се здебелила откако отишла на факултет.

„Мајка ми се загрижи поради мојата тежина, а кога ги видов фотографиите од роденденот, не можев да верувам колку сум голема“, рекла Надин. Набрзо ја отфрлила нездравата студентска исхрана и почнала да вежба во теретана. Откако ослабела, започнала да се занимава со манекенство, па во март е прогласена за мис на Нортхемптон и сега се натпреварува за мис на Англија.


Статијата е прочитана 4828 пати.

Испрати коментар(ВИДЕО) Њујорк во пет минути, HD филм на Џејмс Камерун
Предвидување на успешноста на филмовите со математички методи
(ВИДЕО) Банана уметност
Над илјада рекреативци со велосипед на „МавровоТур 2012“
Завршија Рациновите средби
Забава и велосипедизам во Маврово
Огромен астероид ноќва ќе мине покрај Земјата
Никола Маџиров добитник на награда за светска поезија во Кина
(ВИДЕО) Пет премиери на филмови за опуштено ��ето
Селма Хаек повторно во улога на стриптизета
Хју Лори во римејкот „Робокап“
Писателот Зоран Пејковски добитник на „Празник на липите“
Часовник вреден половина милион евра
Англичанец има дресови од 194 репрезентации
Македонките најчесто се мажат на возраст од 25 години
Започнува новиот живот на документарни филмови
Мадона на концерт во Турција покажа града
„Кралицата“ Хелен Мирен во Карлови Вари
Започна „Година на есејот“ во Струга
(ФОТО) Светските новински фотографии во Скопје
Новото „пежо 208“ пристигна во Македонија
Почина Реј Бредбери, бардот на научната фантастика
Се урна ѕид на тетовското Кале„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Време
Скопје, 33°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 14°C

Среда
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |