Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
13.06.2012, 22:58

Хју Лори во римејкот „Робокап“

Актерот Хју Лори, познат по улогата во серијата „Доктор Хаус“ наводно е во преговори за улогата во римејк филмот „Робокап“.

Британскиот актер би требало да игра улога на злосторник во римејк акционен блокбастер од 1987 година.

Овој 53-годишен актер би играл директор на една фирма која го претворила човекот во машина поради сопствена добивка.

Во филмот ќе игра и Семјуел Л. Џексон кој ќе глуми медиумскиот могул Пат Новак, шведскиот актер Џоел Кинаман ќе го толкува главниот лик, полицаецот Алекс Марфи, кој во оригинална верзија го играше Питер Велер, додека улогата на научникот кој создава киберполицаец е доверена на Гери Олдман.

Филмот ќе се снима во Торонто од септември, а во кината би треало да стигне наредното лето.


Статијата е прочитана 533 пати.

Испрати коментар(ВИДЕО) Њујорк во пет минути, HD филм на Џејмс Камерун
Предвидување на успешноста на филмовите со математички методи
(ВИДЕО) Банана уметност
Над илјада рекреативци со велосипед на „МавровоТур 2012“
Завршија Рациновите средби
Забава и велосипедизам во Маврово
Огромен астероид ноќва ќе мине покрај Земјата
Никола Маџиров добитник на награда за светска поезија во Кина
(ВИДЕО) Пет премиери на филмови за опуштено лето
Селма Хаек повторно во улога на стриптизета
Пред 4 години со 100 килограми - денес мис
Писателот Зоран Пејковски добитник на „Празник на липите“
Часовник вреден половина милион евра
Англичанец има дресови од 194 репрезентации
Македонките најчесто се мажат на возраст од 25 години
Започнува новиот живот на документарни филмови
Мадона на концерт во Турција покажа града
„Кралицата“ Хелен Мирен во Карлови Вари
Започна „Година на есејот“ во Струга
(ФОТО) Светските новински фотографии во Скопје
Новото „пежо 208“ пристигна во Македонија
Почина Реј Бредбери, бардот на научната фантастика
Се урна ѕид на тетовското Кале

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Време
Скопје, 33°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 14°C

Среда
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |