Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Селмани - Декриминализацијата на клеветата ќе донесе поголема слобода

Претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани синоќа се сретна со со новинарите од струмичкиот регион...

ВМРО-ДПМНЕ - Почна финалниот пад на Црвековски и Георгиевски

Според партијата, вчера се случило промовирање на една природна коалиција меѓу двајца луѓе кои имаат исти вредности и ист морал
...

Интервју - Опозицијата манипулира со Законот за вработување

Спиро Ристовски, министер за труд и социјална политика...

Вести
Германскиот парламент го одобри фискалниот пакт
Бундестагот и Бундесратот го изгласаа фискалниот пакт на ЕУ од 120 милијарди евра за раст, како и Европскиот механизам за стабилност. Во двете гласања имаше повеќе од потребното двотретинско мнозинство
Иванов: Сите членки на ЕУ се одговорни за Македонија
Претседателот нагласи дека сите треба да се замислат зошто државата се уште не добива датум за преговори за членство во ...
Попоски: Немаме територијални претензии кон соседите
Шефот на македонската дипломатија во интервју за интернет изданието на шпанскиот весник „Ел Паис“...
Џулијан Асанж нема да им се предаде на британските власти
Поранешен руски полицаец силувал и убил 23 жени
Ставрески: Компаниите што поскоро да ги искористат 111-те милиони евра
Кинеската астронаутка се врати на Земјата
Иванов: Македонија има за цел да биде ставена на мапата на енергетски коридори
Силен земјотрес ја погоди Кина, 17 лица повредени
Црна Гора ги започна преговорите за членство во ЕУ
Се шири пожарот на Кајмакчалан
Завршува кампањата за плаќање на долговите за струја
„Хеленик петролеум“ тврди дека има нафтени резерви
 
Магазин
Се разведоа Том Круз и Кејти Холмс
Веќе некое време се зборуваше дека нивниот брак е во криза, а добро информираните тоа го препишуваат на религиозниот фанатизам на Том Круз, кој припаѓа на Сајентолошката црква
Адел очекува бебе
Британската пејачка Адел, која е добитник на осум награди „Греми“ , вчера потврди дека е бремена...
Карла Бруни повторно бремена!
Стомачето веќе не може да се скрие - довчерашната прва дама на Франција пак ќе менува пелени...
Перформанс „Топење“ на „Скопско лето“
Во 21 часот на плоштадот „Македонија“ ликовниот уметник Борис Петковски ќе го изведе перформансот „Топење“, инициран од ...
„Директор’с кат“ - концерт на музичарите од „Пенелопе икс“
Концертот на членовите на „Пенелопе икс“, во кој учествуваат композиторот Никола Коџабашија и дел од музичарите на битол...
Гостиварката Анета Стојковска - Мис на Македонија 2012
Концерти, промоција и филм на „Бит фест“
Нино Величковски дипломираше соло пеење
Спорт
Надал елиминиран уште во второто коло на Вимблдон
Шпанецот сензационално загуби од малку познатиот чешки тенисер Лукаш Росол со 3:2 во сетови 6:7(9), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4
(ЕП ВЕСТИ) Бејл во Тотенхем до 2016 година
„Овде сум веќе пет години и уживав во секоја минута од натпреварите. Фановите беа фантастични и на овој начин би сакал д...
Тричковски претставен во Бриж
Македонскиот репрезентативец потпиша на три плус една година за белгискиот клуб...
Филип Ивановски две години во Астана
Голгетерот на Вардар и најдобар стрелец во Првата македонска лига му се приклучи на поранешниот играч на Работнички, Дим...
Македонија поразена и на втората контролка со Порторико
Македонската кошаркарска репрезентација загуби и на вториот пријателски натпревар на гостувањето кај Порторико, овојпат ...
Иво Карловиќ ги обвини судиите на Вимблдон за „грабеж“
(ЕП 2012) Италија финалист, Балотели и пресуди на Германија
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 31°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C

Недела
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Полемика-Новинарството се дави во контејнер со смрдливо ѓубре
Новинарките Мирка Велиновска и Билјана Секуловска по повод последните бранувања во медиумскиот простор предизвикани од потпишувањето на Договорот за декриминализација на клеветата, за „Утрински весник“ одговараат на шест прашања за состојбите во медиумите

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3917, 29.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политика, и се' е можно! Црвенковски му го зеде менторот на Груевски
Поранешните премиери, чие жестоко политичко и идеолошко ривалство ги обележа почетоците на плурализмот, си подадоа рака за помирување и најавија сојузништво
Го чувале Оланд со лажни пиштоли
Целата работа потсетува на инспекторот Клузо од филмовите „Пинк Пантер“
Трајановски се мисли да ја смени одлуката за улица „Киро Глигоров“
На барање на семејството на Влатко Стефановски, ќе се разгледа и одлуката „Мексичка“ во Тафталиџе да го носи името на Петре Пирузе
Како 250 милиони евра станаа 75?
Пратениците од опозицијата бараат наместо за споменици и врби, парите од кредитите да се трошат за продуктивни цели
Вработените во ОХИС уште ги чекаат парите за плата
Владата вети дека до крајот на јуни, по ребалансот, ќе обезбеди средства за задоцнетите плати
И деца жртви на рак на кожа
Се' почести пациенти со кожен карцином се лица на 20 години, а најмалиот пациент имал само девет години
Иницијаторите на Денот на дрвото се скараа за пари
Дел од основачите бараат отчет каде се потрошени околу 60.000 евра добиени од донации
Анкета - Во Кисела Вода летоци против Тодор Александров
Поставувањето на споменикот предизвика дискусии за неговата историска, архитектонска и естетска димензија
Канал 5 ќе се жали на казната
Советот за радиодифузија ја чека телевизијaта да го извести кога ќе почне да ја спроведува мерката поради „авионската несреќа“
Препорачано од уредникот
Турски „Ќурум“ ќе инвестира 100 милиони евра во „Тајмиште“
Според министерот за економија Ваљон Сарачини, рудникот „Тајмиште“ ќе биде меѓу најголемите за експлоатација на руди на железо во Југоисточна Европа
Интервју - По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и развој

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Полемика - Улогата на Грција е маргинална, решаваат САД. Со прашањето за идентитетот се манипулира јавноста
Некогашниот амбасадор Ристо Никовски и бившиот премиер Владо Бучковски одговараат на пет прашања врзани за проблемот со името со Грција, кој ја држи цврсто Македонија надвор од евроатлантските интеграции
Си велам
Ерол Ризаов
Едиторијал
Даниела Трпчевска
Поглед
Билјана Ангеловска
Мислења
Ана Павловска-Данева
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |