Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
30.06.2012, 11:30
(ЕП ВЕСТИ) Бејл во Тотенхем до 2016 година„Овде сум веќе пет години и уживав во секоја минута од натпреварите. Фановите беа фантастични и на овој начин би сакал да им се заблагодарам за укажаната поддршка“, изјави Бејл

Велшкиот фудбалер Герет Бејл ја продолжи верноста кон Тотенхем до 2016 година и со тоа ги негира шпекулациите околу неговото заминување од „Вајт Харт Лејн“.

„Овде сум веќе пет години и уживав во секоја минута од натпреварите. Фановите беа фантастични и на овој начин би сакал да им се заблагодарам за укажаната поддршка“, изјави Бејл.

Тој досега одигра 160 меча за спарси, во кои постигна 29 гола. Највпечатливите настапи ги имаше пред две сезони во осминафиналето од Лигата на шампионите против Интер, кога во победата од 3:1 постигна два гола.

Пронаjдена бомба во Варшава

Полската полиција пресретнала сплав на реката Буг, во кој пронашла бомба со детонатор и фотографија од стадионот во Варшава, на кој се одигра вториот полуфинален натпревар меѓу Германија и Италија. Властите веднаш формирале кризен штаб, а со цел да ја смири јавноста со изјава излезе и полскиот министер за внатрешни работи Јачек Чихоцки.

„Формиран е кризен штаб и заклучено е дека не постои опасност и закана за полските граѓани и објектите“, изјави тој.

И покрај тоа што бомбата била пронајдена во јужниот дел од земјата, блиску до границата со Украина, сепак, властите не оставија ништо на случајот и на стадионот на кој се играше мечот Германија - Италија беа поставени 6.000 полицајци. Се очекуваат зголемени мерки на безбедност и за финалето во Киев, Украина.

Нани: Роналдо, немој да лажеш

Крилото на Манчестер јунајтед, Нани, излезе со шокантна вест во јавноста дека не е вистина тоа што Роналдо изјавил оти на играчот на Реал Мадрид му било сеедно дали ќе шутира прв или последен во пенал-рулетот со Шпанија. Нани изјави дека Роналдо намерно сакал да шутира последен со цел да ја земе славата.

„Роналдо намерно побара да шутира последен. Обично, во пеналите последните ја товарат славата на свој грб, а Роналдо токму тоа го сакаше. Бенто сакаше да го стави да шутира прв, со цел да им влее самодоверба на останатите, но тој одби“, изјави Нани.

Роналдо го утнал летот за Лисабон

Кристијано Роналдо останал во Украина подолго од планираното, откако португалската ѕвезда, непланирано, поради тоа што отишол да си земе нешто за јадење на аеродромот во Донецк, го пропуштил авионот во кој се наоѓале репрезентацијата и Стручниот штаб.

„Организаторот на патувањето ме праша дали би сакал да седам во петтата зона, на крајот од авионот. Се согласив. Потоа отидов до едно ресторанче да си земам нешто за јадење, а авионот ��олета без мене. Купувањето јадење можеби беше моја грешка, но тоа што го направија пилотите е непростливо“, изјави Роналдо.Статијата е прочитана 341 пати.

Испрати коментарШпанија освои историска титула!
(ЕП 2012) Европското фудбалско првенство во 2020 низ цела Европа
Тричковски претставен во Бриж
Првите два пика на драфтот од Кентаки
Филип Ивановски две години во Астана
Иво Карловиќ ги обвини судиите на Вимблдон за „грабеж“
Македонија поразена и на втората контролка со Порторико
Надал елиминиран уште во второто коло на Вимблдон
(ЕП 2012) Италија финалист, Балотели и пресуди на Германија
Половина фаворитки на Вимблдон во аут
(ЕП ВЕСТИ) Оставка на холандскиот селектор Ван Марвајк
Лондон „печен“ за трка во Формула 1
(ЕП 2012) Германија - Италија, судир на две големи фудбалски династии
Македонските кошаркари поразени од Порторико
Шпанија прв финалист на ЕП 2012
Милошевиќ нов тренер на Силекс
„Фед-екс“ не запира на Вимблдон
Лери Бирд се повлече од Индијана
(ЕП ВЕСТИ) Балотели како Кинг Конг
Алонсо блиску до рекордот на Шумахер
(ЕП 2012) Ибериски двобој за финалето
МЗТ Скопје станува акционерско друштво
Крај уште на почетокот за Бердих
Шевченко избира меѓу пензија и САД
(ЕП ВЕСТИ) Две години суспензија за Самир Насри?
Шундовски ја презеде Констанца
Дрогба доаѓа во Барселона?!
(ЕП 2012) Илиевски - Најдобрите се во полуфиналето
Илчо Ѓорѓиевски најсериозен кандидат за претседател на ФФМ
Серафимоски нов претседател на АФМ
Ѓоковиќ лесно со Фереро, Венус во аут
Почина 23-годишен поранешен член на Ливерпул и Бетис
Поволна ждрепка за нашите претставници во Лига Европа
Вардар го доби БАТЕ Борисов во квалификациите за ЛШ
Кошаркарите успешни на вториот тест во САД
Гетлин побрз од Геј на 100 м
Вимблдон шлаг на сезоната
(ЕП 2012) Пеналите кобни за Англија
Алонсо ја разби низата со различни победници
(ЕП 2012) Борбеноста против тактиката
(ЕП 2012) Французите немаа клуч за шпанската тика-така
Македонија домаќин на ЕП за ракометарки до 17 години
Иницијативниот одбор постигна договор со ФФМ околу одржување на Собранието
Германската и грчката амбасадорка заедно гледаа фудбал
(ЕП 2012) Грчкиот бункер распарчен, Германија во полуфинале
Ракометарките добија тешка група на ЕП 2012
Управниот Одбор на ФФМ поднесе оставка
Мајами со шампионски прстен!
(ЕП 2012) Германија ќе им наплаќа на Грците во Гдањск

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 24°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Состојбата во нашата кинематографија е таква што ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели режисерот и сце...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |