Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
29.06.2012, 16:03

Карла Бруни повторно бремена!

Стомачето веќе не може да се скрие - довчерашната прва дама на Франција пак ќе менува пелени

Карла Бруни (44), довчерашната прва дама на Франција, повторно е бремена! Очекува бебе со сопругот Никола Саркози (56) и ова е нивното второ заедничко дете. Како што пишуваат медиумите, и двајцата се луди од среќа, оваа вест значи повторно сонце по облаците и дождот што ги имаше на изборите.

По породувањето минатиот септември кога ја роди Јулија, како што пишува францускиот „Closer“, Карла падна во постпородилна депресија. Набргу потоа дојде разочарувањето и уште поголема тага поради изборниот резултат на нејзиниот сопруг и напуштањето на Елисејската палата.

„Последните неколку недели пријателите ја прашуваат како тоа да не може да ослаби, целата е потечена и постојано јаде, но се потврди дека Карла чека уште едно бебе“, наведува изворот на магазинот. „Стомачето и' е се' поголемо и веќе не може да се скрие. Карла е свесна дека е во години кога бременоста може да биде опасна, така што докторот и' советува мирување, спокој и хармонија“.

Оваа двојка е во брак четири години и вкупно имаат пет деца - Карла го има синот Аурелијан(11), а Саркози има три сина - Пјер (25), Жан (23) и Луис (13), а заедничката Јулија веќе има осум месеци.


Статијата е прочитана 2132 пати.

Испрати коментарИзложба на ликовни автори од Македонија во Софија
Отворен петтиот Фестивал на француски филм во Охрид
Адел очекува бебе
Се разведоа Том Круз и Кејти Холмс
Гостиварката Анета Стојковска - Мис на Македонија 2012
Кинеската астронаутка се врати на Земјата
„Самсон и Далила“ и изложби на Богдан Богдановиќ на „Скопско лето“
Нино Величковски дипломираше соло пеење
„pH неутрална за животот и смртта“ од Лидија Димковска објавена на словенечки
Слободата во културата треба да се освојува секојдневно
Мјузиклот „Ева Перон“ го отвори седмиот „Битфест“
„Гугл“ го претстави таблетот Nexus Seven
Претставата „Госпоѓица Јулија“ од Стриндберг премиерно во МНТ
(ФОТО) Подводен моден свет на врела чаршиска калдрма
Почина режисерката и сценаристка Нора Ефрон
(ФОТО) Возбудлива компилација на артисти на „Скопје Гори“
„Глас на светлината“ - втор регионален концерт на слепите лица
Промовиран порталот КупиКнига.мк
Со мјузиклот „Ева Перон“ започнува „Бит фест“
Стартот на „Охридско лето“ со над 150 уметници на сцена
Џеј Ло не оди никаде без лична WC даска
(ВИДЕО) „Орбитал“ и „Паблик енеми“ вечерва на „Скопје гори“
Никола Маџиров учествува на Поетската олимпијада во Лондон
Македонскиот јазик го бранат светски лингвисти
Краткиот филм „Бардо“ награден во Романија
Промоција на Македонија во Полска
До септември ќе заврши изградбата на Спомен куќата на Ататурк
Се ожени ракометарот Филип Миркуловски
Мадона ја стерилизира облеката за да не и украдат ДНК примерок
Промовирани нови 24 наслови од проектот „Превод на 1.000 стручни книги“
Промоција на 24 наслови од проектот „Превод на 1.000 стручни книги“
Kомедија, рок-класика и хорска музика на „Скопско лето“
„Аргентинска лекција“ - најдобар филм во главната селекција на „МакеДокс“
(ФОТО) Јубилејот на Елизабета Втора одбележен и во Скопје
Принцот Вилијам наполни 30 години и доби 10 милиони фунти
„Њуз нет“ со свое „глобално издание“
Џони Деп ќе и остави 155 милиони долари на Ванеса Паради
(ВИДЕО) Нов гаф на „Мајкрософт“„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Време
Скопје, 28°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Состојбата во нашата кинематографија е таква што ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели режисерот и сце...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Е��ономија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |