Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
23.06.2012, 16:57
Иницијативниот одбор постигна договор со ФФМ околу одржување на СобраниетоНа прес-конференцијата Стојанче Златановски и Иван Путилин истакнаа дека е добиено ветување од Хаџи-Ристески, дека нема повторно да се кандидира за претседател на ФФМ

По одлуките донесени на вчерашната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија во Прилеп, денеска Иницијативниот одбор за промени во ФФМ место планираното Вонредно собрание во хотелот „Александар Палас“ во Скопје одржа прес-конференција на која беше соопштено дека се согласуваат со условите за одржување на Вонредно изборно собрание и дека постигнале договор за одржување на собрание.

На прес-конференцијата Стојанче Златановски и Иван Путилин, истакнаа дека е добиено ветување од претседателот Харалампие Хаџи-Ристески, дека нема повторно да се кандидира за претседател на ФФМ.

- Дојдовме до договор со ФФМ и барањата што ги имавме ние ФФМ ни ги исполни - да се свика Изборно собрание на 29 јули, сите членови на Управниот одбор на ФФМ да поднесат оставки, а претседателот и потпретседателот да останат до собранието и технички да ја водат федерацијата, и да се формира комисија која ќе ја води процедурата до Изборното собрание. Имаме забелешка за местото на одржување, ние бараме да биде во Скопје, а во одлуката е Охрид, но од понеделник формираната комисија и тоа ќе го надмине – истакна Стојанче Златановски, еден од иницијаторите.

На почетокот на денешната прес-конференција ицијаторите истакнаа дека на ваков чекор се решиле и не го одржаа најавеното Собрание бидејќи биле можни реакции и казни од УЕФА и од ФИФА.Статијата е прочитана 619 пати.

Испрати коментар(ЕП ВЕСТИ) Бејл во Тотенхем до 2016 година
Тричковски претставен во Бриж
Првите два пика на драфтот од Кентаки
Филип Ивановски две години во Астана
Иво Карловиќ ги обвини судиите на Вимблдон за „грабеж“
Македонија поразена и на втората контролка со Порторико
Надал елиминиран уште во второто коло на Вимблдон
(ЕП 2012) Италија финалист, Балотели и пресуди на Германија
Половина фаворитки на Вимблдон во аут
(ЕП ВЕСТИ) Оставка на холандскиот селектор Ван Марвајк
Лондон „печен“ за трка во Формула 1
(ЕП 2012) Германија - Италија, судир на две големи фудбалски династии
Македонските кошаркари поразени од Порторико
Шпанија прв финалист на ЕП 2012
Милошевиќ нов тренер на Силекс
„Фед-екс“ не запира на Вимблдон
Лери Бирд се повлече од Индијана
(ЕП ВЕСТИ) Балотели како Кинг Конг
Алонсо блиску до рекордот на Шумахер
(ЕП 2012) Ибериски двобој за финалето
МЗТ Скопје станува акционерско друштво
Крај уште на почетокот за Бердих
Шевченко избира меѓу пензија и САД
(ЕП ВЕСТИ) Две години суспензија за Самир Насри?
Шундовски ја презеде Констанца
Дрогба доаѓа во Барселона?!
(ЕП 2012) Илиевски - Најдобрите се во полуфиналето
Илчо Ѓорѓиевски најсериозен кандидат за претседател на ФФМ
Серафимоски нов претседател на АФМ
Ѓоковиќ лесно со Фереро, Венус во аут
Почина 23-годишен поранешен член на Ливерпул и Бетис
Поволна ждрепка за нашите претставници во Лига Европа
Вардар го доби БАТЕ Борисов во квалификациите за ЛШ
Кошаркарите успешни на вториот тест во САД
Гетлин побрз од Геј на 100 м
Вимблдон шлаг на сезоната
(ЕП 2012) Пеналите кобни за Англија
Алонсо ја разби низата со различни победници
(ЕП 2012) Борбеноста против тактиката
(ЕП 2012) Французите немаа клуч за шпанската тика-така
Македонија домаќин на ЕП за ракометарки до 17 години
Германската и грчката амбасадорка заедно гледаа фудбал
(ЕП 2012) Грчкиот бункер распарчен, Германија во полуфинале
Ракометарките добија тешка група на ЕП 2012
Управниот Одбор на ФФМ поднесе оставка
Мајами со шампионски прстен!
(ЕП 2012) Германија ќе им наплаќа на Грците во Гдањск

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 31°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Недела
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Полемика-Новинарството се дави во контејнер со смрдливо ѓубре
Новинарките Мирка Велиновска и Билјана Секуловска по повод последните бранувања во медиумскиот простор предизвикани од потпишувањето на Договорот за декриминализација на клеветата, за „Утрински весник“ одговараат на шест прашања за состојбите во медиумите

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |