-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политика
Путин вети помош за гасификацијата
Македонскиот премиер и рускиот претседател се сретнаа во Санкт Петербург.  Двајцата лидери разговарале за справувањ...
Канал 5 доби тридневна забрана за рекламирање
Советот за радиодифузија и' изрече казна на скопската телевизија поради невистинито рекламирање со кое се заведува јавно...
Помина времето на Шехерезада и Али Риза
Паничната реклама за серија на Канал 5 е уште еден сигнал дека феноменот на турските серии во Македонија стигна до точка...
Пет роуд-шоуа за три месеци
Владиниот тим ги презентираше условите за инвестирање пред 300 компании од Индија, Катар, Кина, Италија, Скандинавија и ...
Лустрација без консензус е алатка на власта
Иницијаторот на лустрацијата, Стојан Андов, вели дека новиот закон нема допирни точки со неговата првична идеја...
Немаш пасош - нема назад!
Македонските иселеници од Австралија кои, по престој во нашата земја, сакале да се вратат дома се соочиле со проблеми со...
Тачи блиску до пакт со Црвенковски и Георгиевски
Според лидерот на ДПА, локалните избори ќе бидат главен тест за евентуална идна соработка со партиите од македонскиот ка...
Сулејманов од Уставен суд во Советот за обвинители
Парламентот го избра на нова функција поранешниот уставен судија Зоран Сулејманов...
Орав: Европа не го напиша договорот ЗНМ - Влада
Ние само инсистиравме да се најде компромис и тој е добар, смета евроамбасадорот...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Ведро

Петок
Сончево
Макс: 41°C, Мин: 19°C

Сабота
Сончево
Макс: 41°C, Мин: 24°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...
Хрватска: На чевларите им треба поправка
Главниот извршен директор на компанијата го опишува сегашно Борово како бледа сенка на поранешниот гигант, кој сега вогл...
Семејството Мелис најстаро семејство во светот
Деветте браќа и сестри имаат вкупно 818 години, од кои најстарата сестра има 105 години, што е рекорд во Гинисовата книг...
Пукал во воздух на свадба и го убил младоженецот
Инцидентот се случил во кувајтската пустинската област Сулаибија каде има обичај да се пука во воздух на свадби...
Телеграма пронајдена по 68 години
Телеграмата ја реши мистерија за судбината на британскиот војник Гордон Хитон...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |