Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
27.10.2012, 20:31
Арсенал во финишот го скрши отпорот на КПРСтрелец на победоносниот гол за „топџиите“ беше Микел Артета во 84. минута

Екипата на Арсенал во натпревар од 9. коло од Премиер лигата го совлада градскиот ривал Квинс Парк Ренџерс со минимални 1:0, а стрелец на единствениот гол беше Микел Артета во 84. минута.

Гостите последните десет минути ги одиграа со 10 играчи поради исклучувањето на Стефан М‘Биа.

На другите натпревари одиграни денеска: Астон Вила - Норвич 1:1, Стоук – Сандерленд 0:0, Виган - Вест Хем 2:1 и Рединг – Фулам 3:3, додека во тек е натпреварот Манчестер Сити - Свонси.

Дербито на колото се игра утре во Лондон каде лидерот Челзи го пречекува Манчестер Јунајтед. Покрај овој натпревар утре се и дуелите: Евертон - Ливерпул, Саутемптон - Тотенхем и Њукасл - Вест Бромвич Албион.

Табела: Челзи 22 бодови, Манчестер Јунајтед 18, Манчестер Сити 18, Арсенал 15, Евертон 15, Фулам 14, Тотенхем 14, Вест Бромвич Албион 14, Вест Хем 14,...Статијата е прочитана 463 пати.

Испрати коментарХоризонт и Вардар на исто растојание
Мазе прва во велеслаломот во Зелден
Фетел пред Алонсо во Индија
Барселона продолжува со победите во Примера
Шарапова против Серена Вилијамс во финалето на Мастерсот во Истанбул
Реми на Вардар Про во Нашице
(ФОТО) Четврти пораз во серија за МЗТ Скопје во АБА лигата
Вардар Про гостува кај Нексе во СЕХА лигата
Азаренка против Шарапова во полуфиналето во Истанбул
Металург убедлив против Загреб во СЕХА лигата
МЗТ Скопје со Пипaн по триумф против Црвена звезда
Надал ги откажа Париз и Лондон
Пипан - Ќе се обидам да ја подигнам играта на повисоко ниво
Азаренка не знае против Серена
Самарџиски победи, Антиќ и Мекејлеб поразени
Само Георгиевски со победа во Лига Европа
Јубилејниот 100. Тур де Франс ќе почне на Корзика
Кожув немоќен против Рилски
Азаренка на мускули против Кербер
Словенецот Алеш Пипан нов тренер на МЗТ Скопје
Германска енигма за „кралевите“
Вардар Про доминантен против Борац
„Фемили“ го минира Рајковиќ!
Магдебург се плаши од „Кале“
Шахтјор му зеде мерка на Челзи

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 16°C

Обилни врнежи

Недела
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 8°C

Понеделник
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (37)
Власта никогаш не е доволна. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Интервју - Уметноста е начин на комуникација
Ликовниот уметник Игор Јосифов и во МСУ, како на повеќе места во светот, ја привлече публиката со своите дела...
Интервју - По сето актерство во денот, ѕиркам во очите на Ахил
Јас бев пионер во нешто што сега е веќе етаблирано. Синхронизацијата беше, можеби, мој��т најголем професионален ризик, к...
(ФОТО) Обама гласаше во Чикаго
Со предвременото гласање тој стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |