-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Ве очекува исклучителен успех во домот и во фамилијата. Некои од вас ќе имаат можност да го променат и доопремат животниот простор, други, пак, да го прошират семејството. Слободните припадници ќе сретнат некое интересно лице од спротивниот пол. Се' на се', пред вас се само позитивни промени.Бик

Најважно е да сте хармонични сами со себе. Успех ќе имате благодарение на образованието и пишувањето, но и во другите видови комуникација. Искористете го наглиот прилив на енергија и насочете го таму каде што ви е најпотребно. Многу бикови, и покрај тоа што не сакаат да си признаат, ќе мора да се усовршуваат.Близнаци

Успехот во разни финансиски трансакции е последица на поволното влијание на планетите. Искористете ги на најдобар можен начин. Од вас се очекува многу, а се поставува прашањето колку сте подготвени да дадете. Настојувајте да ја шокирате околината со своите квалитети и планирајте патување.Рак

Итно тргнете во акција. Многу Ракови почнаа нагло да ја зголемуваат тежината, па ве советуваме да бидете внимателни кога е во прашање храната. Како и секогаш, оптоварени сте со семејни проблеми, особено со најмладите и највозрасните членови. Младите членови од вашата фамилија сакаат да се осамостојат, а постарите ќе заболат од некоја болест.Лав

Се' зависи од тоа како на вас влијаат луѓето. Доколку го смените пристапот на живеење нема да имате проблеми. Во спротивно, нештата ќе се искомплицираат. Затоа ви се препорачува да бидете оптимистички расположени. Обидете се максимално да го искористите поволното влијание на планетите.Девица

Вложувате минимален напор, а постигнувате максимални резултати. Наредните денови ќе бидете во добра положба, така што не смеете да го запоставувате тоа. Бидете будни и подготвени за акција. Кога подобро ќе сфатите за што станува збор, ќе согледате дека трудот ќе ви се исплати. Со Стрелците и со Лавовите имате феноменална соработка.Терезија

Благодарение на организаторските способности, постигнувате успеси. А причина за тоа се и вашите високоморални квалитети. Единствено нешто што ве запира е претераната арогантност и доминација во односите со најблиските. Премногу ги задушувате со својата посесивност.Скорпија

Морате да се изборите со сопствените негативни особини, како што се ароганцијата, тврдоглавоста и вообразеноста доколку сакате да успеете. Бидејќи сте премногу амбициозни ќе имате неволји доколку не истраете во остварувањето на плановите. Затоа бидете смирени и стрпливи.Стрелец

Не сте свесни за сопствените квалитети, па поради тоа и лежерно се однесувате. Имате успех во ракувањето со туѓи пари. На момент дури и заборавате на сопствената мана, а тоа е прекумерното трошење пари. Бидете штедливи и трпеливи.Јарец

Односите со партнерот се подобруваат. Имате среќа во однос на прашањата што се однесуваат на суд. Несебично им подарувате љубов на сите што ќе се најдат во ваша близина. Доколку соработувате со стрелци можете да се олабавите и нив да им го препуштите поголемиот дел од одговорноста.Водолија

Сите обврски ќе ги извршувате со леснотија и ведрина. Ве очекува успех проследен со добра заработувачка. Ќе имате одлична соработка со колегите, благодарение на вашите беспрекорни организаторски способности. И здравствената состојба ви се подобрува. Единствен проблем ви е телесната тежина, поради претераното консумирање храна.Риби

Наредните дена повеќе спортувајте и забавувајте се. Влијанието на планетите е особено нагласено во областа на издаваштвото, па пред вас се нови предизвици. Нив ги прифаќате со леснотија и со ведрина. Полни сте со креативна енергија и со добро расположение.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Претежно облачно

Сабота
Грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 12°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 10°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |