Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Полјаците македонски ракометни муштерии

По мундијалот во Хрватска, победа над Полска од 27:25 и во второто коло од главната фаза на Европското првенство во Србија...

Ховит - Статус кво за Македонија не е одржлив

- Важно е ние (Комисијата за надворешни работи, н.з.) и Парламентот при гласањето на резолуцијата да кажеме дека статус кво не може повеќе да трае, ре...

Соларна бура ја погоди земјата

Најсилната соларна бура од 2005 година досега ја погоди Земјата, а нејзиниот врв се очекува да достигне денеска, при што се очекува нарушување во сате...

Вести
Филе: Напролет стартува Пристапниот дијалог на високо ниво со Македонија
Како што посочи еврокомесарот, пристапниот дијалог ќе ја засили соработката на унијата со земјата во однос на следењето на напредокот во клучните области, меѓу кои ги наведе слободата на изразување, владеењето на правото, реформата на администрацијата и борбата против корупцијата
Келнер уплатил едно евро во обложувачница, а добил 680.000 евра
Станува збор за 41-годишен келнер од Малта кој се обложил на 19 натпревари и ги погодил сите...
Мињон: Проблемот со името е смешен и доаѓа од некое друго време
Средба Попоски - Малмстром во Брисел
Донесени законите за државната и јавната администрација
Учениците денеска се враќаат на настава
„Самоопределување“ ги прекина протестите
ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски јавно да се извини за помилувањето на Верушевски
Орав доаѓа на почето��от на февруари
Синдикатот сака да влијае врз цената на струјата и парното
Јанез Јанша во трка за нов премиер на Словенија
Јосиповиќ-Топи: Албанско-хрватските односи на високо ниво
Претседалеот на САД собира пејачи за кампања
 
Магазин
Трендо дигна сидро од Он.нет
„А сад, адио“, вели Трендо во своето писание до читателите на сајтот во кое објаснува дека „по долго и тешко размислувањ...
Металика“ во Белград на 8 мај
Популарниот бенд на концертот пред српската публика на Ушче ќе ги изведат темите од албумот „Black Album“, песните „Ente...
Сил ја изневерил супермоделката со дадилката
Хајди Клум, оваа седмица во Лос Анџелес ќе поднесе барање за развод на бракот од музичарот Сил...
„Жената која ги избриша своите солзи“ премиерно на Берлинале на 11 февруари
Филмот на Теона Стругар Митевска по премиерната проекција на 11 февруари ќе има уште четири официјални проекции организи...
Спорт
Миркуловски нема скршеница на раката, ќе игра против Србија
Што се однесува до Ацо Јоноски, тој има напукнување на носната коска, но се работи на тоа одличниот дефанзивец во нашиот...
Македонија се уште има шанси за полуфинале
Србија ја совлада Шведска со 24:21 во синоќешниот меч од групата 1, со што на коло пред крајот на главната фаза обезбеди...
Полјаците македонски ракометни муштерии
По мундијалот во Хрватска, победа над Полска од 27:25 и во второто коло од главната фаза на Европското првенство во Срби...
Македонските ватерполисти поразени од Холандија
Македонската ватерполо репрезентација вечерва во Ајндховен е поразена од Холандија со 10:8 во натпревар од последното пе...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 1°C

Магла

Вторник
Облачно
Макс: 4°C, Мин: -2°C

Среда
Снег
Макс: -1°C, Мин: -5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3786, 23.01.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Писма
Македонија e попартизирана отколку во комунизмот
Според истражувањето на USAID, македонските граѓаните стануваат членови на партии пред се' заради лична корист
Во Чаршија дивеат дивоградби
Во Старата скопска чаршија се урбанизираат дуќани, се доградуваат тераси, катови и се менуваат фасади на автентичните објекти
Гингрич истрча пред Ромни
Конзервативната републиканска агенда на Гингрич помина подобро во Јужна Каролина
Човековите права се' позагрозени и во Европа
Ова е оцената на најновиот извештај на „Хјуман рајтс вотч“
„Тиквешко поле“ масовно наплаќа застарени долгови за вода
Претпријатието наплатува долгови за наводнување за периодот од 1991 до 2001 година
Од Охридско Езеро се' уште демнат бомби и гранати
Идниот месец ќе продолжи подводното чистење на езерото со специјални нуркачки екипи, кои до сега извадија 16 тони нееексплодирана муниција
Берлин е секогаш предизвик
„Единствена гаранција за влез е квалитетот“, вели Лабина Митевска, актерка и продуцентка
Препорачано од уредникот
ВМРО-Македонска се припои кон ВМРО-ДПМНЕ
Дали мотивите за згаснувањето на ВМРО-Македонска треба да се бараат во претстојната расправа во Советот за радиодифузија?
Поплавена фабриката Трикотажа „Пелистер“
Од студот и мразот во Битола испукаа голем број водоводни цевки и поплавија повеќе стопански и индивидуални објекти

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

 


Site Meter


На прво место
Како се распаѓаше комбинатот „Џумајлија“
Акционерите тврдат дека Даневски го купиле комбинатот на криминален начин и со поддршка на владата на Љупчо Георгиевски
Поглед
Горан Адамовски
Мислења
Ивор Мицковски
Мислења
Фризерска камуфлажа на Владата
Петар Муличковски...
Меридијани
Боб Дајмонд
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Писма |