Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Поддршка од ЕП за почеток на преговори на Македонија со ЕУ!

Во однос на пресудата од Меѓународниот суд од Хаг, европратениците сметаат дека таа треба да даде нов елан во напорите за решавање на спорот под покро...

Надал закажа полуфинална пресметка со Федерер

Рафаел Надал е полуфиналист на Австралија опен, откако по тешка борба успеа да го елиминира Томаш Бердих со 3-1 во сетови (6-7, 7-6, 6-4, 6-3)...

Лазаров - Натпреварот со Србија ќе биде спектакуларен

- Очекувам сјајна атмосфера против Србија. Ќе бидат 10.000 наши против 10.000 српски навивачи, па на светот да му покажеме како се игра ракомет во пор...

Вести
Филе: Напролет стартува Пристапниот дијалог на високо ниво со Македонија
Како што посочи еврокомесарот, пристапниот дијалог ќе ја засили соработката на унијата со земјата во однос на следењето на напредокот во клучните области, меѓу кои ги наведе слободата на изразување, владеењето на правото, реформата на администрацијата и борбата против корупцијата
Од утре почнува аплицирањето за „Купи куќа, купи стан“
Барањата може да се поднесуваат до НЛБ Тутунска банка, Стопанска банка - Скопје, Охридска банка, Шпаркасе, Прокредит бан...
Бесплатен железнички превоз и билети за 1.000 навивачи за мечот со Србија
Јавна расправија меѓу австралиската Влада и Бакингамската палата
Приведен професор од ДУТ за примање поткуп
Билансот на загинатите во „Конкордија“ се зголеми на 16 лица
Келнер уплатил едно евро во обложувачница, а добил 680.000 евра
СДСМ да помогне во истрагата за корупција во „Телеком“
Богдановиќ: Граѓаните немаат корист од референдум
Болница само за Андерс Брејвик
Соларна бура ја погоди земјата
Земјотрес во Албанија ги стресе и стружани
 
Магазин
„Хуго“ на Скорсезе поведе со 11 номинации за „Оскар“
Девет филма ќе се борат за најдобро остварување, а Македонија е присутна преку номинацијата за „Трансформерси 4“ на кој ...
„Јас љубам, Бог“ премиерно во МОБ
Во оваа монодрама, авторски проект на Милиана Ленак, таа настапува како актер и е потписник на режијата...
Се роди нова принцеза во кралството Данска
Бебето тешко 2,930 килограми и долго 49 сантиметри, родено е во присуство на таткото принц Јоаким, а Принцезата Мари и д...
Охрид и годинава не беше кандидат за „Град на културата“
Ванеса Паради: На зима се разведувам, лете се мажам
Трендо дигна сидро од Он.нет
„Жената која ги избриша своите солзи“ премиерно на Берлинале на 11 февруари
Спорт
Надал закажа полуфинална пресметка со Федерер
Рафаел Надал е полуфиналист на Австралија опен, откако по тешка борба успеа да го елиминира Томаш Бердих со 3-1 во сетов...
Ибрахимовиќ најдобар играч за 2011 година, Алегри најдобар тренер
Ветераните Алесандро дел Пјеро и Фабио Канаваро се наградени за исклучителни постигнувања во кариерата. Посебно признани...
Седми триумф по ред на шампионот Далас
Феноменална победа забележа и Бостон совладувајќи го Орландо со извонредни 31 поен разлика (87-56), притоа и без дури пе...
Лазаров: Натпреварот со Србија ќе биде спектакуларен
Федерер прв полуфиналист на Австралија Опен
Миркуловски ќе игра против Србија
Македонија се уште има шанси за полуфинале
 

Најнови вести
Време
Скопје, 2°C

Обилни врнежи

Вторник
Мешавина од дожд и снег
Макс: 4°C, Мин: -3°C

Среда
Мешавина од дожд и снег
Макс: 2°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3786, 23.01.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Писма
Во архитектурата никој не решава со анкети
Љубомир Томиќ, архитект...
Вистини и заблуди околу лобирањето и лобистите
Коста Стоименовски, Скопје...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Писма |