Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

„Сценарио 2:2“ повторно закана за Италија

Шпанија и Хрватска вечерва решаваат за себе во групата Ц, додека „азурите“ бараат победа и ќе чекаат нивните конкуренти да не одиграат 2:2...

(ВИДЕО) Насмејте се, вие сте на полициска камера!

Со безбедносните камери во Скопје досега регистрирани и доставени околу 150 поднесоци за сообраќајни прекршоци...

Вести
Во наредните три дена не` очекува многу топло време
Грците изгласаа останување во еврозоната со Нова демократија!
Главното прашање во моментов е дали Нова демократија утре ќе успее да формира коалициска влада...
Француските социјалисти освоија апсолутно мнозинство
Претседателот Франсоа Оланд сега ќе може да ги спроведе своите реформи, а ќе располага и со мнозинство во Конгресот...
Митинг на СДСМ во Штип
СДСМ на синоќешниот митинг „Крени го гласот“ во Штип го промовираше кандидатот за градоначалник Здравко Коцев...
Безнините поевтинуваат за 3,5, а дизелот за 3 денари
Граѓаните да внимаваат да не предизвикаат пожари!
Се шири уште една скопска сообраќајна артерија
Почнува реконструкцијата и проширувањето на вториот дел од „Митрополит Теодосиј Гологанов“
ВМРО-ДПМНЕ наполни 22 години
Лидерите на Г20 се собираат во Мексико
На годишната средба на врвот на земјите од Г-20 лидерите ќе дискутираат за европската криза
Повторно силен земјотрес во Јапонија
МНР на Бугарија реагира за „антибугарски пројави во Македонија“
 
Магазин
(ВИДЕО) Банана уметност
Оживеаја охридските плажи
Ретроспектива на Жилник на „Македокс“
Рокерско расположение со симфониски оркестар
На 20 јуни во Градскиот парк ќе се одржи петтото издание на „Види музика, слушни слика, добиј книга“...
Ќе се реконструира стариот струмички театар
Во ноември ќе почне санацијата и реконструкцијата на стариот театар, во кој последната претстава е одиграна во 1982 годи...
Спорт
(ЕП 2012) „Сценарио 2:2“ повторно закана за Италија
Шпанија и Хрватска вечерва решаваат за себе во групата Ц, додека „азурите“ бараат победа и ќе чекаат нивните конкуренти ...
(ЕП 2012) Роналдо конечно проработе, Португалија во четвртфинале
Португалците ја совладаа Холандија со 2:1, во вториот меч во групата Б, Германија триумфира над Данска со 2:1...
(ЕП 2012) Чешка и Грција први четвртфиналисти на ЕП
Во решавачките дуели во групата А, Ч��сите ја совладаа Полска со 1:0, со идентичен резултат Грците ја добија пресметката ...
(ЕП 2012) Убавицата на првенството за Англија
(ЕП 2012) Франција ги стивна еуфоричните Украинци
(ЕП 2012) Шпанија ја торпедира Р. Ирска
(ЕП 2012) Хрватите и' откинаа бод на Италија
Македонските ракометари по третпат ќе играат на Светско!
Македонската ракометна репрезентација синоќа и покрај поразот од Австрија со 30:27 избори пласман на Светското првенство...
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 33°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 14°C

Вторник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3906, 16.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Грција на избори - Меѓу надежта и стравот
Се збогуваме со пакетите за штедење, тврдат од СИРИЗА, а Нова демократија игра на „баба рога“ карта. Ќе се случи ли политичка револуција во Грција и ќе победи ли левичарската СИРИЗА?
Интервју - Имаме регулиран пазар на капитал
Марина Наќева- Кавракова , претседателка на Комисијата за хартии од вредност
Фоторетровизор
Неделава се одбележани  шеесет години од почетоците на македонската кинематографија и од премиерата на првиот македонски филм „Фросина“,
„Карфур“ се повлекува од Грција
Негативните прогнози за грчката економија и ослабената финансиска состојба на компанијата се причини за повлекувањето на француската компанија
Појадок кај... „Дежа ви“ („Dеja vu“) - Мексикански компир со неодолив сос
Во овој кафе-ресторан во „Рамстор“ ми се случи дежа ви приказната од минатото, ама, сепак, уживав во оброкот
Храна или хотели, индискиот милијардер најавува голем бизнис
Сопственикот на „Сахара Индија Паривар“, вредна 25 милијарди долари, сака да инвестира во агробизнисот и во туристички комплекси
Иванов: Минатото ни ја одложи иднината
Самитот на лидерите на ЈИЕ се сопна на (не)присуството на Косово
Ќе поскапат хрватските производи на нашиот пазар
Особено прехранбените компании се многу загрижени дека поради влезот на земјата во ЕУ ќе мораат да ги зголемат цените
Ќе мутира ли каскадната одговорност во цензура?
„Журнализмот е слободна професија и не може да има пазарење околу казните“: Ставре Џиков
Препорачано од уредникот
Војна за борецот Стив Наумов
Бришење на историјата или ротација на улиците: се разгоре дебатата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Донирањето цркви стана тренд
Зошто нашите бизнисмени донираат во изградба на верски објекти, а не во нови градинки или училишта
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Декаденција пред стадионите на ЕП
Ако потегот на Лариса Рикелме со мобилниот телефон меѓу градите пред две години може да се протолкува како испланиран, несомнено дека разголените гради на двете сестри-навивачки од Хрватска низ фудбалска Полска се сосема спонтано скандалозни
Едиторијал
Нина Нинеска-Фиданоска
Поглед
Катерина Богоева
Мислења
Огнен Малески
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Мислења
Дани Родрик
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |