Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Хороскоп Забава
Хроника
17.06.2012, 17:53

Тројца загинати во сообраќајна несреќа

На патниот правец Крива Паланка – Куманово, на местото викано Тополки, во атарот на село Конопница, вчераутро во два часот, се случила сообраќајна незгода во која тројца млади ги загубија животите. Имено, автомобилот „тојота корола“ кој го управувал Дејан Н.(30) излетал од патот и паднал во бездна длабока 10 метри. На самото место загинале сопатниците Ивица С. (25) и Новица С. (29), двајцата од село Конопница, а возачот починал во Ургентниот центар во Скопје. (Љ.С.)


Статијата е прочитана 3455 пати.

Испрати коментарРаботник настрадал од струен удар
Психички болен татко си го убил синот
Таксист усмртил велосипедист
Багер усмрти седумгодишно дете

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


 
Време
Скопје, 23°C

Ведро

Среда
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 14°C

Четврток
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој утре ќе гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Хороскоп | Забава |