Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
19.06.2012, 14:36

(ФОТО) Отворен „Паркот на езерата“ во Општина Аеродром

Општина Аеродром ја продолжи парковската офанзива пуштајќи го во употреба „Паркот на езерата“.

Водниот парк се простира на површина од 11 илјади квадратни метри покрај салата „Јане Сандански“, веднаш до кејот на Вардар, и нуди 4 езерца со површина од околу 2.000 квадратни метри, фонтани за пиење вода, патеки, урбана опрема и хортикултурно уредени површини со висока и ниска вегетација. Паркот има три сопствени бунари за полнење на езерата, но и вграден автоматски систем за наводнување на тревниците.

фото: Киро Попов


Статијата е прочитана 4348 пати.

Испрати коментарГруевски - Полна поддршка од Путин за економските проекти
Тачи блиску до пакт со Црвенковски и Георгиевски
Димитрис Аврамопулос е новиот пилот на грчката дипломатија
(ФОТО) Скопјани се разладуваа од тропските горештини во базенот „Бисер“
(ВИДЕО) Канал 5 заработи тридневна забрана за рекламирање
Нови предлог економски мерки на СДСМ
Опожарен автомобил пред ВИП хотелот во Скопје
Груевски се сретна со Путин во Санкт Петербург
(ВИДЕО) Запленети 76 кг марихуана шверцувани преку Охридско езеро
Нови инвестиции на „Лукоил” во Македонија
Исчезнат скопјанец пронајден удавен во Вардар
Tетовец уапсен по неуспешен обид за убиство во Скадар
Промовирани убавините на Македонија во Вашингтон
Скоро 100.000 Македонци живеат во Австралија
Во Дебарско Eзеро се удави петнаесетгодишно момче
Адриан Настасе се обидел да се самоубие
Груевски денеска на средба со Путин
Прв ден од летото
Среќен крај на заложничката криза во банката во Тулуз
Самарас на чело на новата грчка влада
Високите температури ризични за сообраќајот
Виз ер амбициозно влегува во Македонија
Венизелос - Грција има влада
Преговорите за новата грчка влада се` уште траат
Скопјанец 13 пати избоден со нож на куќниот праг
Уште потопло време до недела
Меркел сама против сите на Самитот на Г-20 во Лос Кабос
Собранието го усвои финансискиот план за МРТ
Во Македонија лани работеле 66 телевизии и 69 радио станици
Повеќе од половина од студентите дипломираат надвор од рокот
Иванов очекува Грција одговорно да се однесува кон преземените обврски
Лани 23 мајки родиле на возраст под 15 години
Младите во Македонија се емоционално занемарени
Италијанската полиција уаспила македонски државјанин нарко дилер
Македонија и Русија потпишаа спогодба за меѓусебно признавање на дипломите
Нова власт - стари рампи за името
Сончево и топло
Баросо- ЕУ не дојде на Самитот на Г-20 за да добие лекции по економија
Груевски сепак ќе се сретне со Путин
ПАСОК не се откажува од барањето за учество на СИРИЗА во владата
Бензините поевтинуваат за 3,5, а дизелот за 3 денари
Во наредните три дена не` очекува многу топло време
Граѓаните да внимаваат да не предизвикаат пожари!
Митинг на СДСМ во Штип
Лидерите на Г20 се собираат во Мексико
Силен земјотрес регистриран во Јапонија
Се шири уште една скопска сообраќајна артерија
Француските социјалисти освоија апсолутно мнозинство во Националното собрание
Грците изгласаа останување во еврозоната со Нова демократија!
(ВИДЕО) Насмејте се, вие сте на полициска камера!
Нова Демократија и СИРИЗА изедначени
Втор круг од парламентарните избори во Франција
МНР на Бугарија реагира за „антибугарски пројави во Македонија“
Стапката на невработеност во првиот квартал скокна на 31,6 отсто
Со нож и се заканувал на колешка во Парламентот
(ФОТО) ВМРО-ДПМНЕ прослави 22 години
Протест на СДСМ поради преименувањето на улиците
Карл Билт - На Балканот повеќе нема да има промени на границите
Индискиот мултимилијардер Субрата Рој во Македонијаmile, 19.06.2012 14:53:28
ovoj park e promasaj na loso mesto e kade nikoj ne odi kako slepo crevo...plus frleni pari za ezerca koi nema teprija da se oddrzuvat sto e mnogu skapo samo me cudi od cii pari seto ova?dali parite sto gi zemat za parkiranje odat za vakvi raboti???bi rekol perenje pari kako i se vo skopje...ova stana epidemija ocigledno dobri pari nekoj zgrne.
мирко и славко, 19.06.2012 15:09:30
..сте можеле да смислите некој уникатен дизајн,а не да го „позајмите „ од Прилеп :))
elizabeta, 20.06.2012 09:26:22
Ovoj moment go cekam so godini. Konecno nekoj da mi ja ostvari zelbata.
Димитар, 20.06.2012 11:37:37
Многу сме среќни сите ние што живееме во Македонија заради тоа што општината аеродром добила фонтани и парк.Срцата ни се полнат со радост,а очите ни се насолзени од прилив на задоволство и возбуда.Ние хипнотезираните граѓани ветуваме дека секој ден ако треба ќе јадеме леб и маргарин,само оваа радост да не престане.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Време
Скопје, 15°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Петок
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |