Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ЕП 2012) Роналдо ги одведе Португалците во полуфиналето

Со погодокот на ѕвездата на Реал во 79 минута, Португалија славеше во првиот четвртфинален натпревар над Чешка со 1:0...

Груевски - Полна поддршка од Путин за економските проекти

Добиена е позитивна реакција за приклучување на Македонија во енергетскиот проект Јужен поток и за гасификацијата, изјави по средбата премиерот Никола...

Тачи блиску до пакт со Црвенковски и Георгиевски

Според лидерот на ДПА, локалните избори ќе бидат главен тест за евентуална идна соработка со партиите од македонскиот камп...

Вести
Димитрис Аврамопулос е новиот пилот на грчката дипломатија
По повеќе од 72 часа преговори новата грчка тројка Адонис Самарас, Евагелос Венизелос и Фотис Кувелис го договорија составот на новата влада
(ВИДЕО) Канал 5 заработи тридневна забрана за рекламирање
Советот за радиодифузија изрече казна поради невистиното рекламирање со кое се заведува јавноста и поради користење през...
Скоро 100.000 Македонци живеат во Австралија
Австралиското биро за статистика ги објави првите податоци од пописот од 2011 година, според кој во Австралија живеат 93...
(ВИДЕО) Запленети 76 кг марихуана шверцувани преку Охридско езеро
Акцијата наречена „Адриа“ ноќеска по полноќ резултираше со заплена на дрогата чија вредност на пазарот може да достигне и до 300 илјади евра
Адриан Настасе се обидел да се самоубие
(ФОТО) Скопјани се разладуваа во базенот „Бисер“
Опожарен автомобил пред ВИП хотелот во Скопје
Во Дебарско Eзеро се удави петнаесетгодишно момче
Исчезнат скопјанец пронајден удавен во Вардар
Нови предлог економски мерки на СДСМ
 
Магазин
(ВИДЕО) „Мајкрософт“ го претстави Windows Phone 8
Најочекувана промена се таканаречените „плочки“ односно „tiles“ на почетниот екран, кои сега може дополнително да се прилагодуваат, а корисниците можат да им ја менуваат бојата и големината
Највредните предмети на Витни Хјустон одат на аукција
Сите почитувачи на музиката на трагично починатата поп-дива Витни Хјустон, како и страсни колекционери, на 24 јуни ќе им...
Граѓаните го запоседнаа Градскиот парк за „Види музика, слушни слика...“
Публиката танцуваше и ги потпевнуваше познатите рефрени, а на крајот со громогласни аплаузи го поздрави настапот на филх...
Летните приказни на „Или-Или“ почнуваат со „Гордиевата врвка“
„Гордиевата врвка“ е шесто издание на „Или-Или“ од германскиот автор Бернхард Шлинк...
Игор Тошевски ja исмејува цензурата преку „Фејсбук“
Спорт
(ЕП 2012) Роналдо ги одведе Португалците во полуфиналето
Со погодокот на ѕвездата на Реал во 79 минута, Португалија славеше во првиот четвртфинален натпревар над Чешка со 1:0
(ЕП ВЕСТИ) Нова казна од УЕФА за „коцкестите“ фанови
Претходните две казни од 25.000 и од 80.000 евра немаа никаков ефект врз хрватските хулигани, а залудни беа и апелите на...
(ЕП 2012) Англичаните тренираат пенали пред натпреварот со Италија
Дојдовме во фаза кога пеналите мораме да ги сфатиме сериозно, бидејќи во минатото ни се случуваше важни натпревари да из...
Македонија кандидат за две ракометни ЕП
Ракометната федерација достави две апликации за организатор на младински европски првенства, а одлуката за тоа ќе биде д...
(ЕП 2012) Одредени судиите за четвртфинале, Штарк го напушта турнирот
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 15°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C

Сабота
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3909, 20.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Долгиот пат од Мароко до Визбегово
Расте бранот на бегалци од Северна Африка, Јужна и Централна Азија, од Блискиот Исток кои бараат азил кај нас. Од 2005 година досега само 12 лица добиле статус на азилант. Некои одлучиле да се вратат во родната земја, други, пак, се' уште чекаат да им се реши судбината во земјава
МРТВ лани потрошила 12,5 милиони евра
Во извештајот е наведенo дека МРТВ остварила добивка од 514 милиони денари, но, всушност, станува збор за фиктивен ќар, па СДСМ обвини за погрешно книговодство
И Атина се зарази од антиквизацијата
Лидерот на Независни Грци, Панос Каменос, во изборната програма понуди изградба на копија на античка Олимпија
Бошковски: Ова првенство отскокнува
Стрелецот на првиот гол за македонската репрезентација Зоран Бошковски воодушевен од групната фаза на ЕП
Пензиските фондови немаат каде - па ќе ја кредитираат државата
За утре се закажани две аукции на петгодишни државни обврзници на вкупен износ од 24,4 милиони евра, најголем износ досега
Грција на чекор до нова влада
Грција се надева дека денес ќе се разбуди со нов премиер на коалицискиот кабинет
Црвенковски од „Козјак“ го поздрави Груевски
Лидерот на СДСМ одржа теренска прес-конференција, на која пристигна со автобус, промовирајќи нов стил
Моите филмови оставаат трага за тоа што ни се случува
„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“
Дали чоколадото може да го заштити срцето?
Истражувачите сметаат дека може, но остануваат сомневања, пред се', поради дополнителното внесување шеќер и калории
Препорачано од уредникот
Учи многу за да станеш член на партијата
Зошто некои од стоте најдобри студенти објавуваат во реклами дека станале членови на ВМРО-ДПМНЕ
Врховниот суд и' го одзеде детето на Спаска Митрова
За случајот на Спаска Митрова повторно се пишува и во бугарските медиуми, а се најавува и ангажирање експерт по меѓународно право

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Колку се платени нашите топ-менаџери
Директорот на „Макпетрол“, Андреја Јосифовски, е единствен менаџер во земјава што ја стави на увид својата годишна плата од 140 илјади евра
Поглед
Димитар Чулев
Едиторијал
Даниела Трпчевска
Анализа
Ен-Мари Слотер
Мислења
Нано Ружин
Moe ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |