-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп

Овен

Преплавени сте со различни емоции, се' што има љубовен предзнак го привлекува вашето внимание и интересирање. Претчувствувате дека се наоѓате на емотивна раскрсница, затоа внимателно анализирајте го својот партнер или лицето што ви се допаѓа. Љубовните случувања, кои ги насетувате, имаат некоја необична сила врз вас.Бик

Потребно е да ги усогласите своите различни интереси, премногу се расфрлувате и ја губите поентата во однос на саканото лице. Доколку сакате емотивно да се зближите или да се смирите, употребете ги своите скриени адути. Нема причина да се откажете од добрите намери, уживајте во ситуациите кои емотивно ве зближуваат.Близнаци

Сакате емотивна слобода или можност да остварите се' што сте наумиле. Емотивниот профил ги одредува вашите желби и можности. Се наоѓате во фаза на променливо расположение и емотивен немир. Во однос на саканото лице понекогаш ви недостига почетен занес или доволно храброст за да ги изразите своите намери.Рак

Љубовниот занес во вас буди нова енергија и некоја скриена сила. Секогаш постои посуптилен начин на кој можете да ги остварите своите намери, бидете доволно инспиративни и нежни. Емотивната инспирација е неисцрпна ако се наоѓате со личност која во вас поттикнува убави мисли и чудесна енергија.Лав

Обрнете внимание на некои интересни идеи и ненадејни понуди што ви нудат можност за ново професионално напредување. Ако дозволите работите сами да одат по својот тек, некој друг може да ја заземе вашата положба. Чувствувате нов импулс на радост и задоволство во близина на саканото лице.Девица

Изгледате загрижено поради новите случувања на деловна сцена, не сакате да ве забавуваат во спроведувањето на плановите. Со дополнителна помош ќе се види дека имате многу ефикасни решенија. Понекогаш дискрецијата е неопходна, зачувајте ја врската со саканото лице од љубопитните погледи.Вага

Знаете брзо да се приспособите на новите деловни правила и заинтересирани сте за посовремени идеи, тоа претставува добар услов за понатамошно професионално напредување. Сепак, вашата отвореност во размислувањето понекогаш изгледа слободоумно. Повнимателно анализирајте го својот однос со саканото лице.Скорпија

Понекогаш различните случувања на деловна сцена се губат од контрола и тоа не треба посебно да ве загрижува. Непотребно се заплеткувате во полемики кои можат да ја искомплицираат вашата позиција. Нема причина да ве обесхрабри моменталната ситуација, почекајте подобра понуда и подобри услови. Важно е секогаш да си ги зачувате сопствените интереси.Стрелец

Соработниците ви зборуваат да не се придржувате на основните принципи на деловниот договор. Најчесто заговарате ситуации во кои постои можност за слободно креативно изразување или за деловно експериментирање. На вашето креативно расположение влијаат многубројните средби и интересните деловни понуди.Јарец

Направивте погрешна деловна процена, така што ве очекуваат низа компликации во односот со соработниците. Сепак, околностите многу брзо се менуваат, размислете на кој начин треба да ги зачувате своите интереси и позиции. Забелешките што му ги упатувате на саканото лице остануваат без одговор.Водолија

Имате огромни амбиции и се наоѓате во променлива психофизичка фаза, така што вашите резултати се подложни на различни оцени. Важно е да ја поведете осмислената иницијатива и да ги здружите интересите со лицето кое има привилегии и врши влијание врз околината. Имате добра љубовна стратегија.Риби

Непрекинато ве следат нови деловни обврски кои бараат дополнителен ангажман. Добро осмислете го својот настап и бидете повнимателни во комуникацијата со луѓето, понекогаш можат да се искомплицираат работите од ништо. Побарајте нечиј совет при финансиски процени. Нема причина лесно да ја подарувате својата емотивна доверба.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 1°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 4°C, Мин: -1°C

Вторник
Магла
Макс: 4°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |