Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Ракометарите денеска ќе ги лечат раните со Полска

Владата на Република Македонија обезбедии бесплатен железнички превоз и билети за 1.000 македонски граѓани кои утрово во 5 часот тргнаа на ракоме...

Хрватите избраа членство во ЕУ

Хрватска гласаше вчера на референдум за членство во ЕУ во идната година, надминувајќи ги стравувањата од економската криза во блокот и стравувањата де...

Учениците денеска се враќаат на настава

По тринеделен зимски одмор, основците и средношколците денеска се враќаат во училишните клупи за почетокот на второто полугодие од учебната 2011/2012 ...

Вести
Попоски и Арифи на состанок на Советот за стабилизација и асоцијација
Од страната на ЕУ, од името на Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедносни прашања, делегацијата ќе ја предводи данскиот министер за надворешни работи Вили Совндал во својство на ко-претседавач со Советот
Пратениците треба да гласаат за измените на Законот за државни службеници
На 20-та седница пратениците треба да гласаат и за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за јавните слу...
Јанез Јанша во трка за нов премиер на Словенија
Нови именувања во Европскиот совет
ССМ да биде консултиран за цената на струјата и парното
Тетовци жртви на „докторска“ измама
„Самоопределување“ ги прекина протестите
Претседалеот на САД собира пејачи за кампања
Оружен инцидент во Струга, двајца повредени
Јанез Јанша се поблиску до враќање на власт
 
Магазин
Сил ја изневерил супермоделката со дадилката
Хајди Клум, оваа седмица во Лос Анџелес ќе поднесе барање за развод на бракот од музичарот Сил...
Македонската филхармонија денеска отпатува во Оман
Под диригентство на Хишам Габр од Египет, нашата Филхармонија, заедно со домашен ансамбл на традиционални арапски инстру...
„Жената која ги избриша своите солзи“ премиерно на Берлинале на 11 февруари
Филмот на Теона Стругар Митевска по премиерната проекција на 11 февруари ќе има уште четири официјални проекции организи...
Четвртиот меморијален концерт ја откри првата љубов на Тоше
Познатите арии во нов аранжман ги свиреа Оркестарот на МОБ и Бендот на Тоше, кои на сцената беа заедно хорот „Про арс“ и...
Спорт
Ракометарите денеска ќе ги лечат раните со Полска
Владата на Република Македонија обезбедии бесплатен железнички превоз и билети за 1.000 македонски граѓани кои утро...
Водечкиот тандем убедлив во Примера
Лионел Меси со хет-трик и донесе победа на Барселона на гостувањето кај Малага со 4:1, а со идентичен резултат Реал дома...
Интер со пресврт до победа над Лацио
Фудбалерите на Интер беа подобри од Лацио во синоќешниот натпревар кој се одигра на „Џузепе Меаца“ во Милано и победија ...
По Германците, ги честевме и Данците
Македонија почна со пораз од 33:32 во вториот круг на ЕП за ракометари, иако Лазаров биеше за победа пет секунди до крај...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 1°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 4°C, Мин: -1°C

Вторник
Магла
Макс: 4°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3785, 21.01.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Интервју: Кога министерот го сака спортот
Фатмир Бесими, министер за одбрана, е регистриран за футсал- клубот Шкендија и ќе игра мал фудбал во Првата лига на Маке...
Непознато за познатото: F.U.C.K - водење љубов со дозвола на кралот
Тие се во нашето секојдневје, толку вообичаени што дури и не трошиме време за размислување за нивното потекло, постоење,...
ПОУ „Иднина“ доби донација од Ротари клуб Скопје - Центар
Со најновата донација, Клубот продолжува да му помага на училиштето...
Нема место за паника за француските силикони
Британските аналитичари од Агенцијата за регулација на медицински и здравствени производи велат дека немаат докази оти п...
Крај на љубовната идила
Причина Џони Деп да му се врати на алкохолот е неговата нова улога во филмот „Рум-дневник“, која е базирана на автобиогр...
Исчезнува поддршката за контроверзниот закон за пиратерија
Законот за заштита на интелектуалната сопственост (PIPA) имаше големи шанси да биде усвоен во Сенатот, но сега тоа е неи...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |