Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Ракометарите денеска ќе ги лечат раните со Полска

Владата на Република Македонија обезбедии бесплатен железнички превоз и билети за 1.000 македонски граѓани кои утрово во 5 часот тргнаа на ракоме...

Хрватите избраа членство во ЕУ

Хрватска гласаше вчера на референдум за членство во ЕУ во идната година, надминувајќи ги стравувањата од економската криза во блокот и стравувањата де...

Учениците денеска се враќаат на настава

По тринеделен зимски одмор, основците и средношколците денеска се враќаат во училишните клупи за почетокот на второто полугодие од учебната 2011/2012 ...

Вести
Попоски и Арифи на состанок на Советот за стабилизација и асоцијација
Од страната на ЕУ, од името на Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедносни прашања, делегацијата ќе ја предводи данскиот министер за надворешни работи Вили Совндал во својство на ко-претседавач со Советот
Пратениците треба да гласаат за измените на Законот за државни службеници
На 20-та седница пратениците треба да гласаат и за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за јавните слу...
Јанез Јанша во трка за нов премиер на Словенија
Нови именувања во Европскиот совет
ССМ да биде консултиран за цената на струјата и парното
Тетовци жртви на „докторска“ измама
„Самоопределување“ ги прекина протестите
Претседалеот на САД собира пејачи за кампања
Оружен инцидент во Струга, двајца повредени
Јанез Јанша се поблиску до враќање на власт
 
Магазин
Сил ја изневерил супермоделката со дадилката
Хајди Клум, оваа седмица во Лос Анџелес ќе поднесе барање за развод на бракот од музичарот Сил...
Македонската филхармонија денеска отпатува во Оман
Под диригентство на Хишам Габр од Египет, нашата Филхармонија, заедно со домашен ансамбл на традиционални арапски инстру...
„Жената која ги избриша своите солзи“ премиерно на Берлинале на 11 февруари
Филмот на Теона Стругар Митевска по премиерната проекција на 11 февруари ќе има уште четири официјални проекции организи...
Четвртиот меморијален концерт ја откри првата љубов на Тоше
Познатите арии во нов аранжман ги свиреа Оркестарот на МОБ и Бендот на Тоше, кои на сцената беа заедно хорот „Про арс“ и...
Спорт
Ракометарите денеска ќе ги лечат раните со Полска
Владата на Република Македонија обезбедии бесплатен железнички превоз и билети за 1.000 македонски граѓани кои утро...
Водечкиот тандем убедлив во Примера
Лионел Меси со хет-трик и донесе победа на Барселона на гостувањето кај Малага со 4:1, а со идентичен резултат Реал дома...
Интер со пресврт до победа над Лацио
Фудбалерите на Интер беа подобри од Лацио во синоќешниот натпревар кој се одигра на „Џузепе Меаца“ во Милано и победија ...
По Германците, ги честевме и Данците
Македонија почна со пораз од 33:32 во вториот круг на ЕП за ракометари, иако Лазаров биеше за победа пет секунди до крај...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 1°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 4°C, Мин: -1°C

Вторник
Магла
Макс: 4°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3785, 21.01.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Нема криза за нив, ќе си ги зголемат платите
Додека владите на другите земји објавуваат податоци за намалување на платите на функционерите, во Македонија се случува обратно
Грција протестира за Вевчани и во Брисел
Студена зима за македонско-грчките односи, тие сега се на најниско ниво последниве десет години
Македонија на 62. Берлинале
Годинава имаме два филма, „Жената што ги избриша солзите“ и „Бардо“, една копродукција и неколку презентации на маркетот
Религиски убавини на свадбените веселби (2)
Различните религии имаат сосема поинакви верувања што се однесуваат на брачните заедници
„Ла бодегита дел медио“ - Простор создаден за фиеста
Бар-ресторанот „Ла бодегита дел медио“ ја слави традицијата на Куба, остров натопен во оптимизам, салса и богати гастрономски предизвици
Цвета работењето на црно во Македонија
Освен младите невработени лица, во сивата економија се вклучени и други невработени, вработени и пензионери; точната бројка не се знае
Фоторетровизор: Ракометен адреналин
Денешниов фото есеј ја отсликува еуфоријата на македонските навивачи на Европското ракометно првенство што се одржува во Србија.
„Метрудхем“ сам ќе си избира локација за Топилница!
За да ја изработи студијата за влијание врз животната средина, на компанијата и' треба и алтернативна локација
Mилион долари за прислушкување
„Њуз оф д ворлд“ на Руперт Мардок треба да обесштети 17 жртви на прислушување меѓу кои и актерот Џ��д Лоу
Препорачано од уредникот
Деца робови на чоколадниот бизнис
Адул има 10 години, и веќе три години работи како собирач на какао, но никогаш не пробал чоколадо
Смени го каналот
Јасминка Павловска
СДСМ: Да се расчисти со поткупот од „Маѓар телеком“
ВМРО-ДПМНЕ реагира дека опозицијата се пресметува меѓу себе, но врз грбот на власта
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

 


Site Meter


На прво место
Падна првиот директор во државното здравство
Тодоров го разреши медицинскиот директор на Здравствен дом „Скопје“ Бојан Јаначков, поради организациски пропусти и занемарување на менаџерските обврски
Поглед
Гордана Дувњак
Едиторијал
Сашко Ѓ. Димовски
Анализа
Радмила Шекеринска
Мислења
Тони Блер
Мислења
Тодор Пендаров
Повеќекатна Америка
Велибор Педевски
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Интервју: Кога министерот го сака спортот
Фатмир Бесими, министер за одбрана, е регистриран за футсал- клубот Шкендија и ќе игра мал фудбал во Првата лига на Македонија
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |