Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
01.04.2012, 14:21

Србија во шок по трагедијата во дискотека во Нови Сад

Во пожарот загинаа три момчиња и три девојки на возраст од 17 и 18 години

Шест млади лица, тројца момчиња и три девојки, загинаа во пожар, којшто во два часот изутрината избувна во дискотеката „Контраст“ во Нови Сад, јавија српските медиуми. 

Борис Тадиќ изразил длабоко жалење за смртта на младите луѓе, соопшти прес службата дополнувајќи дека во тек е интензивна истрага за да биде расветлено како се случила несреќата. Според првичните информации, пожарот избувнал на подиумот на дискотеката „Контраст“, а причината е неисправна инсталација.

Во моментот на пожарот, во дискотеката имало околу 350 лица. Се претпоставува дека загинатите најверојатно се задушиле од чад.


Статијата е прочитана 3603 пати.

Испрати коментарКако експлодираше „Детонаторот“ во Кочани
Полицијата ги фати малолетниците обвинети за инцидентите во Тетово
Руралните средини ќе добијат 680 интернет киосци
Пронајден учесникот во фаталната сообраќајка кај Липково
Авион падна во Сибир - 12 преживеани
МВР пресече меѓународен канал на трговија со хероин
Приведени 23 лица осомничени за насилство
Заврши процесот на денационализација
Меркел - Иднината на ЕУ е политичка унија
Почина архитектот Борис Чипан
Нимиц - Можно е решение за името, кое ќе им одговара и на двете страни
Прекршочни пријави за професорите од Хемиското училиште
Кој плаќа 7.000 евра годишно за одржување кола?
Во Италија уапсени 58 членови на мафијата Ндрангета
За спас на еврозоната договорени 800 милијарди евра
ОХИС повторно се продава
Пожар во фабриката за безалкални влакна
Професори тепале ученици во Хемиското училиште
Запленето големо количество брендирани парфеми, часовници и метални палки
Северна Кореја почна со полнење на ракетата
Иванов - Во Чикаго да се преиспита заклучокот од Букурешт за Македонија
Драчевец пукал кон деца, нема повредени
Албанска партија промовира обединување на Албанија и Косово
Џорџ Буш постариот ќе го поддржи Мит Ромни
Борисов- Бугарија ќе стане гасоводен центар на Балканот
Грчката полиција пронајде статуа стара 2.500 години во близина на Атина
Европскиот парламент може да го отфрли договорот АКТА
Пад на индустриското производство за 8,8 проценти
Уставниот суд укина 12 члена од Законот за лустрација
Иванов го разреши Боцинов од директор на Агенцијата за разузнавање
Работник загина при ископ во Лисиче
Бензините поскапуваат за 1,5, дизелот за половина денарaurora, 01.04.2012 14:39:02
Moeto dlaboko zalenje za izgubenite mladi zivoti, no zarem mora sekoja dupka, podrum, ili supa da se pretvora vo disko, bez da se pocituvaat standardite. Vo ovaa coveckamelnica zivotite se najeftini. zal mi e , no drzavata tuka treba da snosi odgovornost, zaedno so nejzinite kvazi organi-institucii.
Јован, 01.04.2012 14:39:47
А колкав бил капацитетот на дискотеката?

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 12°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 17°C, Мин: 2°C

Вторник
Делумно облачно
Макс: 20°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |