Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Македонија
22.06.2012, 16:03

Тетово ќе нема семафори

Во Тетово во најскоро време ќе бидат отстранети сите семафори, а сообраќајот на раскрсниците ќе се регулира со кружни текови. Тоа е определбата на локалната самоуправа во Тетово. Низ градот веќе функционираат кружни текови на шест места, најмногу по булеварот „Илинденска“ како една од најпрометните сообраќајници. „Подготвителните работи за неколку нови кружни текови веќе почнаа. Таков е случајот со раскрсницата кај ’Тетекс‘, кај онаа во близина на Монополот, исто така работите ќе почнат во најскоро време. Планиран е кружен тек и кај трговскиот центар ’Рамстор‘ на излезот од Тетово кон Скопје. Сите три ќе бидат со дијаметар од по 20 метри, а инвестициите се по околу 5 милиони денари за секој кружен тек“, рече вчера на прес-конференција Фљакран Пустина, портпарол на Општина Тетово. (Г.Е.)


Статијата е прочитана 367 пати.

Испрати коментарФоторетровизор
13 години со „Утрински весник“
Николајчо Николов не сака политика, останува во бизнисот
Некои работат како под вршник
Нова опрема за поефикасна истрага
Забранети се скутери во Охридско Езеро
Почна уредувањето на коритото на Отиња

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


 
Време
Скопје, 33°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Недела
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Состојбата во нашата кинематографија е таква што ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели режисерот и сце...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |