Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
14.06.2012, 15:20

Познат идентитетот на жената која беше оставена во поликлиниката „Бит-пазар“

МВР го утврди идентитетот на женското лице кое без знаци на живот на 9 овој месец, околу 19.30 часот беше донесена во поликлиника „Бит-пазар“, од две непознати машки лица.

- Со цел за утврдување на идентитетот на починатото женско лице, од страна на СВР-Скопје беа преземени низа потребни мерки и активности, извршени се разговори со повеќе лица, по што според процедура на идентификација на лица утврден е идентитетот на починатото женско лице. Станува збор за Аријета М. (34) од Скопје, која инаку минува во крим евиденциите на СВР-Скопје за кривични дела од областа на имотни деликти - разбојништво, тешки кражби и кражби, стои во соопштението на МВР.

Како што се појаснува, откако ја оставиле жената, двете лица веднаш заминале, а од страна на лекар од поликлиника, кај жената кај која немало документи за индентификација, била констатирана смрт.

По дознавањето за случајот од страна на СВР-Скопје веднаш е излезено на лице место и се известени дежурен Истражен судија и Јавен обвинител. Телото на починатото женско лице по наредба на Истражен судија е предадено во Институт за Судска медицина на обдукција. По превземени оперативни мерки и активности од СВР-Скопје утврден е идентитетот на едно од лицата кои го донеле женското лице во поликлиниката.


Статијата е прочитана 2949 пати.

Испрати коментарБезнините поевтинуваат за 3,5, а дизелот за 3 денари
Во наредните три дена не` очекува многу топло време
Граѓаните да внимаваат да не предизвикаат пожари!
Митинг на СДСМ во Штип
Лидерите на Г20 се собираат во Мексико
Силен земјотрес регистриран во Јапонија
Се шири уште една скопска сообраќајна артерија
Француските социјалисти освоија апсолутно мнозинство во Националното собрание
Грците изгласаа останување во еврозоната со Нова демократија!
(ВИДЕО) Насмејте се, вие сте на полициска камера!
Нова Демократија и СИРИЗА изедначени
Крстопат-избори во грција
Втор круг од парламентарните избори во Франција
МНР на Бугарија реагира за „антибугарски пројави во Македонија“
Стапката на невработеност во првиот квартал скокна на 31,6 отсто
Со нож и се заканувал на колешка во Парламентот
(ФОТО) ВМРО-ДПМНЕ прослави 22 години
Протест на СДСМ поради преименувањето на улиците
Нов топол бран со температури до 39 степени
Карл Билт - На Балканот повеќе нема да има промени на границите
Индискиот мултимилијардер Субрата Рој во Македонија
Бура реакции по договорот за декриминализација на клеветата
Изгласана одлуката за преименување на улиците во Скопје
Соопштение на Амбасадата на САД по повод одземената лиценца на „А2“
Претепани патници во автобус на ЈСП Скопје
Инцидент пред Советот на Град Скопје
Почнаа уписите за средните училишта
Камерон го поздрави решението за референдум на Фокландите
„Цајт“- На Грција веројатно и е потребен трет пакет помош од ЕУ
СРД и ја одзеде дозволата на Телевизија А2
ЗНМ и Владата се договорија за декриминализација на клеветата
Робин О Нил- Македонија во ОН да биде примена под уставното име
Дојче Веле- ЕУ ја толерира блокадата на Македонија
Денеска тропски теператури над 38 степени
Mомчиња повредени кај „Мавровка“
Скопјанка почина по пад од седми кат
Полуматурант се удави во Пчиња
Тројца планинари загинаа, двајца се водат исчезнати на Монт Еверест

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Време
Скопје, 33°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 14°C

Вторник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Хороскоп | Забава |