Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
19.10.2012, 16:05
Балотели со награда „Златен тапир“Напаѓачот на Манчестер Сити, Марио Балотели, ја доби наградата „Златен тапир“, која ја доделува сатиричното италијанско телевизиско шоу на популарни личности за непримерно однесување

Вучиниќ го пропушта Наполи?

Покрај голманот Џанлуиџи Буфон, Јувентус би можел да остане и без напаѓачот Мирко Вучиниќ за денешната пресметка со Наполи за првото место во Серија А. Буфон се повреди во дресот на Италија против Данска во мундијалските квалификации, а Црногорецот има грип и од клубот велат дека шансите да настапи се 50-50.

„Ла газета дело спорт“ пишува дека Себастијан Џовинко ил�� Фабио Квалјарела би можеле да играат во нападот покрај Алесандро Матри, а на голот ќе биде Марко Сторари.

Хицлшпергер до јануари во Евертон

Поранешниот играч за врска на германската репрезентација Томас Хицлшпергер би можел да се врати на теренот уште викендов во Премиер-лигата, откако му се приклучи на Евертон со договор на краток рок. Хицлшпергер, кој е без ангажман по долготрајната рехабилитација од повредата, тренира со Евертон и потпиша договор до крајот на јануари. Право на настап ќе има веќе в недела на гостувањето кај „фенерџијата“ Квинс Парк ренџерс.

Триесетгодишниот ексфудбалер на Штутгарт, кој има 52 настапи за Германија, во претходниот престој во Англија играше за Астон Вила и за Вест Хем.
Статијата е прочитана 512 пати.

Испрати коментарМеталург го „збриша“ Санкт Петерсбург за четврта победа во ЛШ
Победи за водечката тројка во Премиер лигата
Мекејлеб најефикасен во победата на Фенербахче
Клучот за „Грипе“ е во одбраната
Металург по четири од четири
Без домашна кошарка и овој викенд
Македонија ќе скокне 21 место на ФИФА листата!
Грчки фудбалски клуб спонзориран од проститутки
Пораз на Самарџиски со Литвос Ритас во Евролигата
Иванов - Нашиот тим се вика Република Македонија
Успешно деби на Куманово во БИБЛ
Червар ја спушта топката
Џон Тери нема да се жали на казната за расизмот
Нов пораз на Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите
Барса сака да го продолжи договорот на Меси до 2018
Победа за Металург и пораз за Вардар Про во Сеха лигата
Тепачки, хулиганство, насилство пред и по натпреварот со Србија
Камерон бара остри казни за Србија
Самба во Вроцлав
Швеѓаните од 0:4 до 4:4!
Јаневски - Големата желба и борбеност ни донесоа победа
(ФОТО) Ибраими ја донесе првата квалификациска победа
Работнички потпиша со Шарпер
Надал се враќа за Австралија опен
МВР - Мечот Македонија - Србија е од висок ризик
Фетел не размислува за Ферари
Ќе бидат повлечени тужбите против француските ракометари?
Јапонија реагира за нуклеарната шега
Победата над Србија императив
Фетел во Ферари до 2014 година
Реал Мадрид три месеци без Марсело
Михајловиќ - Македонија опасна и без Пандев
Димитров сениорски првак на Македонија
Протест од Златна зора до ФИБА за Македонија
Српски хулигани најавуваат тепачки пред натпреварот Македонија - Србија
Хет-трик на Металург во Лигата на шампионите
Торп се соочувал со убиствена депресија
Втор пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата
Фетел триумфираше во Кореја
Вардар Про убедлив во ЕХФ Купот
(ФОТО) Наивен пораз на Македонија од Хрватска„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 4°C

Ведро

Недела
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 6°C

Понеделник
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (30)
Јованка не се откажува од политичка кариера. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Човекот поет нема друг избор освен да пишува
„Пазарната логика се наметнува како валиден репер дури и за книжевните вредности“, вели поетот Владимир Мартиновски...
Како умре Моамер ел Гадафи?
„Хуман рајтс воч“ изготви извештај за последните денови на либискиот водач насловен како „Крвна одмазда во Сирт“...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |