Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
01.07.2012, 12:07
Трифун Костовски размислува да формира партијаПоранешниот градоначалник на Скопје изјави во интервју за неделникот „Граѓански“

Размислувам да формирам нова политичка партија, изјави во интервју за „Граѓански“ поранешниот градоначалник на Скопје Трифун Костовски.

Веќе разговарам со интелектуалци од сите етнички заедници, а се прават и испитувања на терен кои ќе бидат готови кон крајот на јули или во август. Нема да останам рамнодушен на следните локални, парламентарни или претседателски избори. Ако бев пасивен по мојот градоначалнички мандат, сега ќе бидам многу поактивен, вели Костовски за неделникот „Граѓански“.

Тој додава дека партијата ќе биде формирана во пресрет на претстојните локални избори што треба да се одржат догодина.Статијата е прочитана 3790 пати.

Испрати коментарКипар го нагласува европскиот момент за Македонија
Средба на министерот Попоски со израелскиот амбасадор Коен
Момче избодено со нож во Капиштец
Тропски бран го зафати Балканот
Бензините и дизелот поевтинуваат до 3 денари
Украдени 120.000 евра и злато од стан на лекар во Скопје
Сарачини-Бериша - Балкански БЕНЕЛУКС за зголемена економска соработка
Почнува реализацијата на гасоводниот проект во Македонија
Почнува изградбата на фабриката „Кромберг и Шуберт“ во Битола
Моторциклист падна во канал и загина
Изгорe зградата на театарот во Врање
Македонија и Казахстан имаат заеднички интерес за економска соработка
Нафтата под 84 долари, спласнува еуфоријата околу планот на ЕУ
Маж во полициска униформа уби тројца војници на НАТО во Авганистан
Најмалку 17 лица загинаа во напад врз цркви во Кенија
Пожарите во близина на Валенсија излегоа од контрола
Сончево и топло
Кривични за пратениците кои гласаа за Законот за лустрацијата
Времена забрана за тешки товарни возила на патот Гостивар - Охрид
СДСМ во Прилеп - Власта го направи народот сиромашен
Стартува владината мерка за бесплатен одмор на 3.000 деца
Претседателот Иванов во посета на Казахстан
Кипар го презема претседавањето со ЕУ
Груевски - Четирите нови инвестиции значат четири илјади нови работни места
СДСМ вечерва со митинг во Прилеп
Поранешен руски полицаец силувал и убил 23 жени
Силен земјотрес ја погоди Кина, 17 лица повредени
Германскиот парламент го одобри фискалниот пакт
Селмани - Декриминализацијата на клеветата ќе донесе поголема слобода
Црна Гора ги започна преговорите за членство во ЕУ
„Хеленик петролеум“ тврди дека има нафтени резерви
Се шири пожарот на Кајмакчалан
Завршува кампањата за плаќање на долговите за струја
Иванов - Сите членки на ЕУ се одговорни за Македонија
Џулијан Асанж нема да им се предаде на британските власти
Евангелос Мимаракис избран за спикер на грчкиот Парламент
Европскиот совет ги потврди преговорите за Црна Гора
Баросо - Членките на еврозоната посветени на иднината на еврото
Ставрески - Компаниите што поскоро да ги искористат 111-те милиони евра
Попоски - Немаме територијални претензии кон соседите
Иванов - Македонија има за цел да биде ставена на мапата на енергетски коридори
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Мавровско Езеро
Прва жртва во пожарите во Колорадо
Средба на организациите на архитекти од Југоисточна Европа и Азија
Сончево со умерена облачност
Почнува ноќното обележување на градските улици
Покренато обвинение за „Детонатор"
Петнаесетгодишник изчезнал во Мавровско Езеро
Груевски - Спасот на еврото е централна тема во Брисел
Бистра Ангеловска - нов претседател на Фармацевтската комора
МПЦ се засили со двајца епископи
Мајка Тереза ќе го надвиши Александар
(ФОТО) Средба за помирување меѓу Црвенковски и Георгиевски
Самоубиство од Акропол
Почна исплатата на субвенциите за тутунарите
Тројца велешани демонтирале 746 метри шини
Најлоша туристичка година за Грција
Жена се самозапали во Арачиново
Азербејџан заинтересиран за инвестирање во Македонија
Дачиќ нов мандатар на српската влада
Тројца повредени во пад на воен хеликоптер во БиХ
Напад врз полициски пункт кај Бујановац
Шешељ доби уште две години затвор за непочитување на судот
ЕК се произнесе за налепниците БЈРМ
Монти - На ЕУ и се заканува сиромаштија
„Њуз корпорејшн“ ќе се подели во две компании
Немири во Стокхолм, демолирани полициски возила
Премиерот Груевски на Самитот на Европската народна партија во Брисел
Пан-европска конференција за зелениот појас
Папуљас со писмо од Самарас на самитот на ЕУ во Брисел
Анан со повик за влада на национално единство во Сирија
Cончево и малку потопло
Груевски - Македонија има најниски трошоци за водење бизнис во Европа
Грција бара да престанат нападите од македонските политичари
Нови 54 лека без доплата
Јанкулоска
ФБИ откри уште двајца хакери од Македонија
(ФОТО) Прв пат во Македонија 40 бренда во „Скопје сити мол“
Горан Бошевски - в.д претс��дател на Кривичен суд
Пад на индустриското производство за 5,4 отсто
Употребата на синтетички дроги го надмина користењето на хероин и кокаин
Бесплатни прегледи за дијабетичари во Систина Офталмологија
„Национал“ заминува во стечај
Листа на најпродавани автомобили во светот
Презентирани можностите за инвестирање на Македонија во Будимпешта
Почна уривањето на објектот „Ив-Ире“ во Трпејца
Карл Билд побара почеток на преговори за Македонија
Тројца турски војници загинаа во напад на ПКК
Баросо повика на солидарност кон Грција
Асад - Сирија е во состојба на војнаpile, 01.07.2012 12:58:52
Ajde veke ednas Maestro.So sreka i hrabro.
Граѓанин на Скопје, 01.07.2012 13:02:10
Го молам најНЕуспешниот градоначалник во историјата на Скопје, Македонија и светот да не се мачи за џабе да формира партија. Го паметиме како градоначалник кој во 4 години ама баш НИШТО не направи. Скопје беше затрупано со ѓубре и ништо не се изгради или направи, ниту пак нешто функционираше. Човеков е симпатичен, ама сите ние кои гласавме за него во 2004 година после 2-3 години се потпишувавме на оние списоци кои ги организираше А1 телевизија за негова смена. Трифуне, врати си се бе брат во Виена, нит од Скопје ќе биде град со или без тебе нит па тебе те бива да водиш волку голем „град“, а верувај и дека нема да влезеш ни во втор круг па таман ДПМНЕ и СДСМ заедно да те кандидираат.
пасивен, 01.07.2012 15:46:12
Самиот кажува дека бил пасивен во неговиот градоначалнички мандат !! Па ЗАШТО си бил пасивен, за тоа ли те гласавме ?? Сега пак да те гласаме, па по некоја година пак да кажеш си бил пасивен !! А КЕРМЕС да го земеш не беше пасивен?
mason, 01.07.2012 16:59:13
ajde be Puni... i mislis nekoj ke te poddrzi? samo sluasaj gi intelektualcite okolu tebe i ic ne mu ja misli...na krajot i bez ugled i bez pari ke ostanes!
НЕВЕН ГНЕВЕН, 01.07.2012 19:05:03
Сигурно има нешто да докусури, пак на овој начин сака да го реализира.
D.V., 01.07.2012 20:45:42
Koi *inelektualci *ke gi sobere okulu sebe za da napravi partija, Trifun Kostovski?Veruvam deka na bivsiot Gradonacalnik ne mu se*ostanuva da bide ravnodushen na slednite lokalni, parlamentarni ili pretsedatelski izbori*ni poveke ni pomalku(vidi majkata)!Vistina,bogatstvoto e prijatna rabota, ama edna politicka titula, so uste edna meka fotelja, bas bi mu bila po keif. Siguno ne pomisluva deka toj vo niti edna politicka opcija nema da uspee,ama mozebi pottiknat od nekoi somnitelni licnosi, ke napravi ershum od gluposti. Ako si ja saka tatkovinata, neka sedi miro, so toa najmnogu ke ja omogne a toj samiot ke bide poveke pocituvan i pomalku smeshen!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Време
Скопје, 24°C

Делумно облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Нашата кинематографија ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели Владимир Блажевски, режисер и сценарист...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |