Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
10.12.2012, 12:28

Оклахома Сити се израмни со Сан Антонио на врвот„Тандер“ предводени од Дурант (27 поени), Вестбрук (21) и резервистот Мартин (24) ја поразија Индијана со 104:93

Екипата на Оклахома Сити ноќеска постигна нова победа во НБА лигата, совладувајќи ја Индијана со 104:93, со што се се изедначи со Сан Антонио со ист број победи и порази (17-4) на врвот на Западната конференција.

Тројца играчи кај домашните постигнаа повеќе од 20 поени: Кевин Дјурант 27, Расел Вестбрук 21 и резервистот Кевин Мартин 24. Кај Индијана комплетната стартна петорка имаше двоцифрен број поени.

Кошаркарите на ЛА Лејкерс продолжуваат со слабите игри и доживеаја нов пораз, овој пат на домашен терен од Јута со 110:117. Пол Милсап реализира 24 поени, а Мо Вилијамс придодаде 22 коша за „џезерите“ за нивна трета победа по ред.

Гостите од Солт Лејк Сити водеа во текот на второто полувреме, направија серија од 20:8 и имаа +15 во последниот период. Коби се обиде да направи пресврт, но неуспеа. Брајант заврши со 34 поени, а Лејкерси имаат скор од 4-7 под водство на Мајк Д'Антони.

Резултати: Лос Анџелес Клиперс - Торонто 102:83, Бруклин - Милвоки 88:97, Оклахома Сити - Индијана 104:93, Њујорк - Денвер 112:106, Феникс - Орландо 90:98 и Лос Анџелес Лејкерс - Јута 110:117.

Вечерва играат: Филаделфија - Детроит, Шарлот - Голден Стејт, Мајами - Атланта, Хјустон - Сан Антонио , Далас - Сакраменто и Портланд - Торонто.

ИСТОК: Њујорк 15-5 (победи-порази), Мајами 13-5, Атланта 12-6, Чикаго 11-8, Бруклин 11-8 итн.

ЗАПАД: Сан Антонио 17-4, Оклахома Сити 17-4, Мемфис 14-4, Лос Анџелес Клиперс 14-6, Голден Стејт 13-7 итн.Статијата е прочитана 216 пати.


Испрати коментарШкендија бара службени бодови
Батон подготвен да го предводи Мекларен
Полска шанса за дебитантите
За триумф во ЛШ, Касиљас би се откажал од Примера
Норвежанките ја „збришаа“ Франција
„Металурзите“ заглавија во Виена
Прв трипл-дабл за Паркер за триумф над „ракетите“
Наполи поразен од Интер, Пандев не ги искористи шансите
Вардар со „петка“ ја завери есенската титула
Меси го урна рекордот на Герд Милер стар 40 години
Партизан преголем залак за МЗТ Скопје
Мајами повторно проработе, рекорд на Спарси
Есента заврши со прекин!
Баерн го продолжи походот кон титулата
Торес проработи, сините „запалија“
Металург и Вардар на делба на 2. место во СЕХА лигата
Ракометарките последни во Европа
(ЕП ВЕСТИ) Место „Фаланга“, Карлеуша во „Студио“
Дурент и Вестбрук ги „преслушаа“ Лејкерси
Пандев не го спаси Наполи од пораз
Македонското дерби за Антиќ
Њујорк го доби дербито на Истокот со Мајами
Металург убедлив против Борац
(ФОТО) Ракометарките немоќни и со Шведска
УЕФА - Повеќе европски земји домаќини на ЕУРО 2020
Армстронг, засега, ќе го задржи медалот
Јаневски - Полска ќе биде добар тест за нас
Коби влезе во историјата
Повредата на Меси не е сериозна
Јувентус го елиминираше европскиот првак
(ФОТО) Вардар Про подобар од Загреб во СЕХА лигата
Пандев почна да тренира со топка
Челзи се моли за пораз на Јувентус
Во Куманово падна и шампионот Галил Гилбора
Ранетиот Вардар про го пречекува Загреб
(ФОТО) Мини-фалангата го обели образот
Пораз на Мајами и покрај „трипл даблот“ на Џејмс
Сити се прости од Европа
(ФОТО) Ракометарките декласирани од Франција
Љубовта на Бекамови преовладуваше во збогувањето со Галакси
Јаневски ги објави имињата за Анталија
(ФОТО) Вардар есенски шампион
РФМ го опреми „Студио“
Ниш ни бледа сенка од јануари
Грифин ги покори „џезерите“
Француски клуч за „невозможната мисија“
Папуџиева ја пропушта Франција
Македонски фанови ни за лек во Ниш
ПСЖ мора да го победи Порто
Вон пишува историја на снегот во Лејк Луис
Ставрев на Лил - Валенсија
Игокеа го декласираше Партизан!
„Магичните“ мотивирани против Хауард и Лејкерси
Нишкиот аутсајдер го мерка Белград
Вардар про го испушти Магдебург
Поплавата во Боговиње му ги расипа плановите на Вардар
Приведени навивачи на ФК „Ѓорче Петров“
Сите задоволни од ремито во Минхен
Челзи и понатаму очаен!
Бруклин му се поклони на шампионот
(ФОТО) Најубедлив лет на „штрковите“
Уште една победа за Новески со Мајнц во Бундес лигата
(ФОТО) Металург се измачи за осминафиналето
Монтепаски Сиена влезе во фазата топ-16
Преку Шамбери до осминафинале
МЗТ против Шолнок за премин во позитива
Нови порази за Самарџиски и Илиевски
Промоција на Марковски во Скаволини
Резервистите на Спарси го намачија Мајами
Докузовски и Стојановски со порази
Шамбери ќе плати за Кјељце
Вујовиќ има рецепт за Магдебург
Иванов им посака успех на ракометарките на ЕП во Србија
Заре Марковски на клупата на Скаволини
Бензема во јануари на „Стемфорд бриџ“?
Челзи никако да даде гол
Вилја надмина 300 гола во кариерата
Вашингтон ја прекина црната серија
Црвенкоска нов играч на ЖРК Вардар СЦБТ
Во МЗТ нема место за џинови
Лига на шампиони со 64 клуба во 2015 година?
Џорџ Хил го засени Коби
Гол на Новески за Мајнц во Франкфурт
Вардар против Шкендија во полуфиналето на Купот
Металург му наплати на Татран
Пандев се враќа за дербито со Интер
Капело ќе се пензионира во 2014 година
Никси владеат во Њујорк
Најтешка титула за Фетел, најдобра сезона за Алонсо
Од Бразил одрекуваат за Гвардиола
Маскотата за СП Бразил 2014 се вика Фулеко
(ВИДЕО) Милан конечно ја доби „Старата дама“
Барса со плус 11 пред Реал, Меси на минус три од Милер
Бајрамоска прв стрелец на „Турчин куп“
Илиевски и Цедевита паднаа во „Пионир“
Илиевски и Цедевита паднаа во „Пионир“
Болт и Феликс најдобри во 2012 година
Паркер ги предводеше Спарси во Торонто
(ФОТО) Фетел третпат светски шампион во Ф1
Вардар го преживеа Турново
„Штрковите“ го прелетаа и Задар
Металург пак го честеше Кјељце

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -14°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 1°C, Мин: -13°C

Четврток
Сончево
Макс: -4°C, Мин: -12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (24)
Обидот за отцепување на Хрватска. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Шест децении на популарната „корвета“
Автомобилот што ја доби својата планетарна популарност пред се' поради својот атрактивен дизајн и технички иновации, в г...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |