Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
18.01.2012, 10:07

Лазаров: Незаслужено загубивме од ГерманијаТешко е да се победи ваква репрезентација која има помош од судиите. Не бевме присебни на крајот, штета што не победивме“, изјави Лазаров

Македонската ракометна репрезентација во второто коло на Европското првенство во Србија го доживеа првиот пораз. Во Ниш синоќа бевме совладани од Германија. Но, и покрај поразот не се загубени шансите за пласман во следната фаза.

- Не заслуживме пораз од Германија. Тешко е да се победи ваква репрезентација која има помош од судиите. Не бевме присебни на крајот, штета што не победивме. За Германија овој натпревар беше се или ништо. Наша грешка е што не реализиравме два пенала, промашивме неколку удари со играч повеќе и чисти ситуации. Се беше свртено против нас, истакна капитенот Кирил Лазаров.

Селекторот Ѕвонко Шундовски истакна дека немавме среќа, иако игравме добро.

- За следниот натпревар со Чешка ќе мора да ја подобриме играта со играч повеќе, рече Шундовски.

Следниот натпревар Македонија против Чешка го игра в четврток од 20:15 часот и само со победа нашите ракометари ќе ги продолжат натпреварите во следната фаза на ЕП в�� Србија.


Статијата е прочитана 1275 пати.

Испрати коментарСкијачката Сара Бурк им подлегна на повредите
Македонија во ракометен транс
Приведени шест македонски навивачи во Ниш
Леброн и настинат ги „растури“ Лејкерси
Чешките ракометари „изгореа“ во натпреварот со Македонија
Миркуловски - Најдобри сме кога е најтешко
Германија убедлива против Шведска, двете селекции одат понатаму на ЕП
Одиме во Белград!
Решавачки дуел против Чешка за пласман во втората фаза на ЕП
Хрватска сигурен учесник во следната фаза на ЕП
(ВИДЕО) Барса повторно триумфално низ Мадрид
ЕХФ го одби протестот од РФМ
Мајами ја прекина серијата од три порази едноподруго
Чешкиот селектор најавува мала граѓанска војна
(ВИДЕО) Последниот шут на Лазаров беше гол?!
Несреќен пораз од Германија
(ВИДЕО) Фишер му пресуди на шампионот Далас
Делиите го избркаа Пикси од „Маракана“
Ватерполистите поразени од Грција
Македонија жртва на ракометна шпионажа
Илиевска и Арсовски задоволни од настапите на „Париз опен“
Стоилов - Германија е како „ранет лав“
Наполи од пенал спаси бод против Болоња
Манчестер Сити пак осамен на врвот во Премиeр лигата
Пораз на Франција, Хрватска се мачеше со Исланд
Ракометарите против Германија, ватерполистите во дуел со Грција
Федерер и Надал се „мачеа“ само еден сет
(ФОТО) Германија е нашата шанса
Македонија убедлива против Турција на стартот на ЕП во ватерполо
Сан Антoнио несовладлив пред своја публика
Во Ниш полесно повреден македонски државјанин
Милито му донесе победа на Интер во миланското дерби
Барса во финишот го скрши отпорот на Бетис
Македонските ватерполисти го почнуваат настапот на ЕП
Испуштивме победа, но освоивме голем бод!
Ракометарите против Шведска на стартот на ЕП во С��бија
Почина тренерската легенда Миљан Миљаниќ
Загина млада турска скијачка
Хауард урна рекорд на Чембрлен
Аврам Грант нов тренер на Партизан!
Максвел потпиша договор со ПСЖ на 3,5 години
Жерар во Ливерпул до крајот на кариерата
Барселона во четвртфиналето на „Кралскиот куп“
(ВИДЕО) Пандев го одведе Наполи во четврт-финалето на Купот
Коби Брајант со 40 коша ги почести и „џезерите“!
Лазаров како да не бил повреден
Вториот круг прва цел на ракометарите
Двајца Македонци на Младинската Зимска олимпијада во Инсбрук 2012
Валенсија ја елиминира Севиља поради гол во гости
Рома убедлива против Фиорентина во Италијанскиот куп
Ливерпул подобар од Сити во полуфиналето на Лига купот
Брајант и Џејмс лидери на американскиот дрим-тим на ОИ 2012
Реал закажа пресметка со Барса во четврт-финалето на Купот
Прекин на меч во Данска чини 250.000 евра
Ибра гласал за Гвардиола, Меси го испуштил Роналдо
Мајами поразен од Голден Стејт, шоу на Коби против Феникс
Чикаго убедлив против Детроит
Ватерполистите сардисани од повреди
Кома и Рома најбрзи во осмата етапа
Враќање од соништата за Анри
Чави - Зборовите на Меси ми значат повеќе од Златната топка
Ерик Кантона во трка за претседател на Франција
Ѓоковиќ и Вознијачки први носители во Мелбурн
Пол Сколс ја прекина пензијата
Меси главен фаворит за Златната топка
Трета победа едноподруго на Оклахома за само 72 часа
Барселона без победа во градското дерби
Четврти сезонски гол за Пандев во Серија А
Македонските ракометари поразени од Србија
Македонија ја победи Турција на турнир во Истанбул
Шриленцауер победник на турнејата „Четири скокалници“
Гвардиола тренер на годината, честитки и од Мурињо
Крис Бош маестрален во отсуство на Вејд и Џејмс
Милан го договори Карлос Тевез
Анри потпиша за Арсенал, ќе дебитира во понеделник
Валенсија подобра од Севиља во „Кралскиот куп“
Пораз во добра игра против европскиот шампион Хрватска
Петерхансел повторно лидер на релито „Дакар“
Почина екс-кошаркарот на МЗТ Скопје, Дарнел Линдзи
Петти три��мф во серија за Чикаго Булс
Барселона убедлива во осминафиналето на „Кралскиот куп“
Втор пораз по ред на Манчестер Јунајтед во Премиер лигата
Четврта победа на Шилд на Слјеме
Касиљас повторно најдобар светски голман
Бо Мекејлеб повторно се повреди
„Кралски“ пресврт на Реал во осминафиналето на Купот
Манчестер Сити убедлив против Ливерпул
Чикаго ја победи Атланта и се искачи на првата позиција на Истокот
Биелса следната година го менува Гвардиола во Барса
Уште две жртви на „Дакар“
Виљаш Боаш веќе се простуваше, Лампард го спаси во 89. минута
Ѓорче пак ќе навива за Македонија
Чави најдобар плејмејкер, Табарез селектор на годината
Мајами и Оклахома паднаа, нема веќе непоразени
Втор пораз на Манчестер Сити во Премиер лигата
(ИНТЕРВЈУ) Пандев - Раѓањето на Ана најсреќен момент во малерозната година
Челзи и Болтон се договорија за Кејхил
Анри ќе ја облече „12-ката“ на Арсенал
Џордан ќе се жени со 15 години помладата Ивет
Дурант му пресуди на шампионот
Барса му го краде младиот Роме на Челзи
Ветеранот Дефаго најбрз на спустот во Бормио
Легендата Анри на заем во Арсенал
Ѓоковиќ најдобар спортист, Барселона најдобра екипа
Динамо во Скопје на 25 април
Трета победа на Мајами, трет пораз на Бостон?!, 18.01.2012 12:07:12
Uste edno iskustvo za idnina.I pred vakvi znacajni nastani mora da se baraat posrednici,medijatori,lobisti,so eden zbor kazano prijateli.Nisto ne ostana veke prirodno.No kako i da e iskustvoto si go pravi svoetoImame uste mnogu da ucime,vo ovoj svet na dzambazlok.Vakvite,mali,kako nas treba da se spremni sekogas so triesetina posto da bidat realno posilni za da bidat sekogas poveke od vo ramkite na aktiven rezultat
stojan, 18.01.2012 13:02:30
hahaha, kolku smesno, nie sme najjaki a drugite kovaat zaveri protiv nas, haha, cista sreka e toa sto uspeavne da izgubime samo so eden razlika a ne bevne torpedirani od Germanija, zaradi atmosferata mozebi, koga bi igrale vo drugi okolnosti bi bile porazeni so poveke od 10 razlika, ne gledam nisto sporno vo porazot, duri sudiite i protiv Svedska i protiv Germanija bea na nasa strana, najblagoreceno neutralni
elena, 18.01.2012 22:09:39
Izgubivme nezasluzeno po nasa zasluga. Nikoj drug ne ne ni e kriv. Nitu sudiite nitu germancite. Promaseni penali, promaseni golovi pred prazen gol, dodavanje na topkata pravo vo racete na germancite koga nie sme vo napad, neiskoristeni situacii so igrac ili dva poveke, duri i primanje gol koga sme poveke na teren, nedovolno pratenje na igrata, topkata se odbiva od stativa germanicte si ja fakaat i postignuvaat gol dodeka nasite spijat, kontra napadi ako dobro se sekavam samo 1 iskoristen... treba uste? So takvi greski ne moze da ocekuvame deka ke pobedime, nitu da okrivuvame bilo koj drug za porazot. Ednostavno ne e fer!
Makedonec, 19.01.2012 07:10:40
Ima dve raboti a tie se poraz i pobeda ili nereseno.Nesreken poraz si e poraz.Srekna pobeda si e pobeda i prestanete so placenje ili uteha....

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 0°C

Облачно

Петок
Мешавина од дожд и снег
Макс: 3°C, Мин: -2°C

Сабота
Слаби снежни врнежи
Макс: 1°C, Мин: -7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |